Blog

BLESKOVÝ PRŮVODCE PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA Z GRILU

Máte rádi víno, ale nejste si jistí, jak je párovat k jídlu při grilování? Chcete za 60 sekund proniknout do párování jídla z grilu? Tak čtěte dál...

DUBOVÝ SUD BARRIQUE VE VÍNĚ JE VĚDA

Zrání v dubovém sudu spojuje ta nejlepší vína světa.  Od opěvovaného burgundského Chardonnay až po nejlepší červená z Bordeaux, Burgundska, Toskánska, Španělska nebo Ameriky. 

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

Jak poznat kvalitu vína? Obecně platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše chutná a nechutná. Pokud se ale chcete opravdu zaměřit na to, jak kvalitní víno máte ve skleničce, odhalím vám 4 atributy, které mají všechna vysoce ceněná vína. Prozradím i jednoduchý trik, jak neomylně zhodnotit kvalitu vína, který zvládne úplně každý.

JAK PÁROVAT BURGERY S VÍNEM A KDY SI DÁT RADĚJI COLU?

Hledáte novou inspiraci do grilovací sezóny? Mám pro vás 3 jednoduché kroky, jak vyladit párování burgerů s vínem k dokonalosti. Navíc vám prozradím, kdy k burgeru víno rozhodně nezkoušet.

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

Přemýšlíte, jak vylepšit zážitek z Velikonoc? Zkuste to s párováním vína a jídla. Od salátu přes nádivku, kůzlečí až po jarní kuřátko, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout. Připomeneme si nejen české tradice, ale zároveň s nimi budete moct vyzkoušet i vína z celé Evropy v kombinaci s typickými velikonočními jídly.

 

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

Kolem párování vín a jídla koluje spousta mýtů a běžnému smrtelníkovi se zdá, že do něj nemůže nikdy proniknout. Ale nebojte, minimálně u párování vína k základním ingrediencím a nepřekombinovaným domácím jídlům byste měli být s pomocí našeho párovacího desatera schopni vybrat správnou láhev.

PŘIVÍTEJTE JARO SVĚŽÍMI VÍNY

S prvními jarními paprsky se mnozí z nás odklánějí od těžších červených vín, která nám více seděla na podzim a v zimě a začínáme více vyhledávat lehčí a svěží vína.

BIO, NEBIO - ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

Udělejte si jasno v čem se liší bio, biodynamická a naturální vína. Někteří je zatracují, jiní vyzdvihují. Sám mám tato vína rád, ale jsem vyloženě alergický na módní nekritický úžas nad všemi bio a naturálními víny bez výjimky.

OBJEVTE SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA ŠPANĚLSKA

Španělsko má většina milovníků vína spojeno především s červenými víny ze známé oblasti Rioja. Při troše štěstí si pak někdo vybaví ještě šumivé víno Cava. Rád bych vám proto představil dvě méně známá bílá vína Španělska, která rozhodně stojí za ochutnání. 

NENÍ VŠECHNO ZLATO, CO SE TŘPYTÍ

Pokud koupíte víno se zlatou medailí, ještě nutně neznamená, že máte vyhráno. Záleží totiž nejen na vašich chuťových preferencích, ale také na tom v jaké soutěži víno medaili získalo.

HUTNÁ ČERVENÁ, KTERÁ STOJÍ ZA TO OBJEVIT

Minule jsme se věnovali tomu, s jakými červenými začít. Dnes bych se s vámi rád podělil o hutná a plná červená vína, která stojí za to objevit.

TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

Určitě se mnou shodnete, že je dobré udělat si občas romantický večer ve dvou a nechat se svádět, okouzlit a užívat si jeden druhého. V tomto článku objevíte 5 tipů na nejromantičtější vína. Ať už si je budete užívat na Valentýna, 1. máje nebo jen tak rozhodně vás potěší... Překvapí vás i tip italských vědců na víno nejvhodnější pro skvělý sex.

JAKÝM ČERVENÝM VÍNEM ZAČÍT?

Možná vás teď stejně jako mě chladné počasí láká k otevření láhve hutného červeného. Pokud však s červenými víny teprve začínáte a nevíte po jaké láhvi sáhnout, mám pro vás pár tipů, které vám vstup do světa červeného vína usnadní.

JAKÁ VÍNA SE HODÍ K ARCHIVACI?

Archivací vína dochází k uhlazení taninů pocházejících z hroznů i dubových sudů. Víno získává bohatší charakter, je komplexnější a dochází i k harmonizaci vína.

PÁROVÁNÍ ŽEN S VÍNEM? PŘEKVAPÍ VÁS NAŠE TIPY?

Je to odvážné? Uvidíme:). Přicházím se 7 tipy jak zaručeně potěšit 7 typů žen výběrem správné láhve vína. Překvapte svou drahou polovičku nápaditým výběrem kvalitního vína jako dárek nebo jen tak, třeba právě dnes.

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

Nedávno mě inspiroval kamarád, který se ptal na to, jaké víno si mají doma otevřít k hororu? Odpověděl jsem, že záleží na úpravě masa. :) Nicméně mě napadlo, že by nebylo špatné na toto téma napsat článek. Ne tedy na úpravu masa v hororech, ale jaká vína se hodí ke konkrétním žánrům filmů. Tak tady je...

GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 2. díl

Vítejte u druhé části inspirace, jak pozvednout své vinné radovánky na gastronomický zážitek. Vše opět zvládnete s minimálním úsilím a doslova za 5 minut. Minule jsme k sýrům přidávali oříšky a ovoce. Dnes se podíváme na další zajímavé kombinace. 

GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 1. díl

Chcete se naučit, jak pozvednout své vinné radovánky na gastronomický zážitek? Mám pro vás 5 inspirativních tipů, které vám postupně představím tento a příští týden. Vše navíc zvládnete s minimálním úsilím a doslova za 5 minut. Stačí jen vybrat ke kvalitním sýrům správné doplňky a vhodně je kombinovat s vínem. Výsledek vás nadchne. 

OBJEVTE TAJEMSTVÍ PÁROVÁNÍ VÍNA A SÝRA

Přemýšlíte, jak si zpestřit setkání s přáteli nebo potěšit svou drahou polovičku? Zkuste párování sýra a vína.

KALORIE A VÍNO - JAK ZAPADÁ VÍNO DO DIETY?

Je možné, že vás začátkem nového roku napadají všelijaké bláznivé otázky. Jako například kolik je kalorií ve víně a zda se hodí do diety. Než se do toho vůbec pustíme, mé 2 základní rady zní. Nic se nemá přehánět, to platí i u počítání kalorií, a vždy preferujte kvalitu nad kvantitou.