DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Blog

CHARDONNAY - CHAMELEON MEZI VÍNY

Objevte s námi rozmanitost jedné z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších odrůd světa. Chardonnay se pěstuje se ve více než 30 zemích a dokonale absorbuje terroir vinice, doslova jako chameleon. Takže v chladnějších oblastech vynikne jeho elegantní a svěží charakter v teplejších regionech naopak zaujme plným projevem s nádechem exotického ovoce.

PINOT GRIGIO - OSVĚŽUJÍCÍ VOLBA NEJEN NA LÉTO

Objevte s námi rozmanitost jednoho z nejpopulárnějších bílých vín. Ať už je znáte jako Rulandské šedé, Pinot Grigio, Pinot Gris či Grauburgunder, jedná se o jednu a tutéž odrůdu, která vás parádně osvěží, nikoho neurazí a můžete se na ni spolehnout i jako univerzálního parťáka při párování s jídlem.

SAUVIGNON BLANC - SVĚŽÍ VOLBA S DIVOKÝMI KOŘENY

Poznejte rozmanitost Sauvignonu od Moravy až po Nový Zéland, od kopřiv až po ovocné tóny vyzrálých broskví.  Podlehněte svádění  ke svěží sklence na zahradě, nebo vyzkoušejte naše tipy k párování s jídlem...

Jaký bude ročník 2022? Zeptali jsme se našich vinařů

Složitý ročník. O něco nižší kvantita, ale za to velmi solidní kvalita. To je v kostce hodnocení ročníku 2022. Letošní produkci vína ovlivnily především vysoké teploty a málo srážek. Sklizeň tak leckde proběhla mnohem dříve, než je běžné, a pro většinu vinařů byl aktuální ročník na vinici poměrně složitý. Ale i přes veškeré překážky ročník 2022 je podle vinařů velmi slibný a už se těší na první láhve k ochutnání.

PLNÁ VÍNA ODRŮDY PRIMITIVO NADCHNOU ZNALCE I ZAČÁTEČNÍKY

Víno plné sluníčka z jihu Itálie si oblíbí takřka každý. Zaujme především díky ovocnému aroma a plné chutí.  Hrozny odrůdy Primitivo mají navíc i nižší obsah taninu, což znamená, že víno nedrhne na jazyku. Primitivo je tak velmi příjemnou vstupní bránu i pro lidi, kteří do světa červeného vína teprve pronikají.

DARUJTE VÍNA S PŘÍBĚHEM MÍSTO OBYČEJNÝCH LAHVÍ

V minulém článku jsme se snažili pomocí statistiky rozlousknout, jaká vína vybrat, když vůbec netušíte preference obdarovaného. Tentokrát bych vás chtěl inspirovat, jak namísto obyčejných lahví rozdávat vína s příběhem.

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

Jak poznat kvalitu vína? Obecně platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše „chutná“ a „nechutná“. Pokud se ale chcete opravdu zaměřit na to, jak kvalitní víno máte ve skleničce, odhalím vám 4 atributy, které mají všechna vysoce ceněná vína. Prozradím i jednoduchý trik, jak neomylně zhodnotit kvalitu vína, který zvládne úplně každý.

JAKÉ VÍNO VYBRAT JAKO DÁREK, KDYŽ NEMÁTE ANI TUŠENÍ?

Chcete někoho potěšit vínem a netušíte, jakou lahev vybrat? Život vám usnadní 3 rychlé tipy.

MERLOT- SÁZKA NA JISTOTU TAKŘKA PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST

Merlot – skvělá volba pro ty, kteří chtějí proniknout do světa červených vín, a to prostřednictvím příjemně ovocné chuti, mírné třísloviny a hladkého závěru. Navíc je Merlot ideálním vínem pro snoubení s jídlem a sázkou na jistotu takřka pro každou příležitost. Není tak divu, že patří mezi tři nejpěstovanější odrůdy světa.  

HALLOWEEN – VÍNA K HORORU I ROZJÍMÁNÍ

Jak naše Dušičky, tak Halloween mají kořeny u Keltů. Ti měli jen dvě roční období – světlou a tmavou část roku. Začátek tmavé části roku se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu jako svátek Samhain, v překladu „konec léta“. Výjimečnost této noci byla dána i vírou, že se stírá hranice mezi mrtvými a živými a duchové vstupují do našeho světa. 

HUTNÁ A PLNÁ ČERVENÁ, KTERÁ STOJÍ ZA TO OBJEVIT

Minule jsme se věnovali tomu, s jakými červenými začít. Dnes bych se s vámi rád podělil o hutná a plná červená vína, která stojí za to objevit.

BOŽSKÁ ČERVENÁ VÍNA Z RIBERA DEL DUERO - ŠPANĚLSKÝ POKLAD VE STÍNU RIOJY

Vinařská oblast Ribera del Duero, rodiště ikonických červených vín z odrůdy Tempranillo, patří k jedněm z nejlepších, ale stále relativně méně známým regionům Španělska. Vždyť Ribera del Duero dala světu legendární vinařství Vega Sicilia a Pingus, která patří mezi nejlepší vinařství světa. A to už stojí za pozornost!

MÉ ŠOKUJÍCÍ VINNÉ ZAČÁTKY

Jmenuji se Vláďa Vaněk a rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem. Přestože ročně ochutnám přes 1500 vín, sám vím, jak je svět vína složitý. Ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil. 

PROČ A JAK DEKANTOVAT VÍNO? ZJISTĚTE JAK NA TO

Zjistěte, jak na dekantování vína, díky několika praktickým tipům a názorné infografice. 

 

JAKÝM ČERVENÝM VÍNEM ZAČÍT?

Možná vás teď stejně jako mě chladné počasí láká k otevření lahve hutného červeného. Pokud však s červenými víny teprve začínáte a nevíte po jaké lahvi sáhnout, mám pro vás pár tipů, které vám vstup do světa červeného vína usnadní.

OBJEVTE TAJEMSTVÍ PÁROVÁNÍ VÍNA A SÝRA

Přemýšlíte, jak si zpestřit setkání s přáteli nebo potěšit svou drahou polovičku? Zkuste párování sýra a vína.

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

Pojďme společně objevit, která vína a filmy se k sobě hodí a zlepší zážitek   Filmový svět a svět vína k sobě má možná blíž, než byste očekávali. Spousta filmových hvězd vlastní vinařství nebo alespoň víno nesoucí jejich jméno.

VÍNA K ARCHIVACI - JAKÁ VÍNA SE HODÍ ARCHIVOVAT?

Archivací vína dochází k uhlazení taninů pocházejících z hroznů i dubových sudů. Víno získává bohatší charakter, je komplexnější a dochází i k jeho harmonizaci. Ale ze kterých vín může vzniknout archivní víno?

BIO, NEBIO – ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

Udělejte si jasno v odlišnostech BIO, biodynamických a naturálních vín. Někteří je zatracují, jiní vyzdvihují. Sám mám tato vína rád, ale jsem vyloženě alergický na módní nekritický úžas nad všemi BIO a naturálními víny bez výjimky.

VÍNO A SÝR - GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT

Chcete se naučit, jak pozvednout své vinné radovánky na gastronomický zážitek? Mám pro vás několik inspirativních tipů na zajímavé kombinace. Vše navíc zvládnete s minimálním úsilím a doslova za 5 minut. Stačí jen vybrat ke kvalitním sýrům správné doplňky a vhodně je kombinovat s vínem. Výsledek vás nadchne.