Blog

TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

Určitě se mnou shodnete, že je dobré udělat si občas romantický večer ve dvou a nechat se svádět, okouzlit a užívat si jeden druhého. V tomto článku objevíte 5 tipů na nejromantičtější vína. Ať už si je budete užívat na Valentýna, 1. máje nebo jen tak rozhodně vás potěší... Překvapí vás i tip italských vědců na víno nejvhodnější pro skvělý sex.

Valentýn_small

PÁROVÁNÍ ŽEN S VÍNEM? PŘEKVAPÍ VÁS NAŠE TIPY?

Je to odvážné? Uvidíme:). Přicházím se 7 tipy jak zaručeně potěšit 7 typů žen výběrem správné láhve vína třeba na Valentýna. Překvapte svou drahou polovičku nápaditým výběrem kvalitního vína jako dárek nebo jen tak, třeba právě dnes.

iStock_000047008426_Double

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

Nedávno mě inspiroval kamarád, který se ptal na to jaké víno si mají doma otevřít k hororu? Odpověděl jsem, že záleží na úpravě masa. :) Nicméně mě napadlo, že by nebylo špatné na toto téma napsat článek. Ne tedy na úpravu masa v hororech, ale jaká vína se hodí ke konkrétním žánrům filmů. Tak tady je...

Žánry filmů párování vína oceněnávínaCZ

 

4 TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

Obecně platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše chutná a nechutná. Pokud se ale chcete opravdu zaměřit na to, jak kvalitní víno máte ve skleničce existují 4 atributy, které mají všechna vysoce ceněná vína.

sklaenička top víno small

JAK SI UŽÍT PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA NA VÁNOCE?

Přemýšlíte jak si ještě vylepšit zážitek ze štědrovečerní večeře a svátečních jídel? Mám pro vás konkrétní tipy jaká vína si užít s typickými vánočními pokrmy. Od kapra až po krocana, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout.

Vánoce párování vína  a jídla

 

JAKÁ JSOU NEJLEPŠÍ VÍNA NA LÉTO?

Na léto se hodí především svěžejší evropská vína s příjemnou kyselinkou, která vás v letním vedru dokonale osvěží. Mou oblíbenou volbou na léto a nejen to je německý Riesling, který se hodí i k velkému množství letních jídel jako jsou ryby, saláty a lehčí polévky. Miluji na něm jejho svěžest a aroma meruněk a citrusů...

 

 

 

 

 

 

 svěží letní vína pro vaše rozmarné léto2

 

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

Přemýšlíte jak vylepšit zážitek z Velikonoc? Zkuste to s párováním vína a jídla. Od salátu přes nádivku, kůzlečí až po jarní kuřátko, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout. Připomeneme si nejen české tradice, ale zároveň s nimi budete moct vyzkoušet i vína z celé Evropy v kombinaci s typickými velikonočními jídly.

Velikonoce ocenenavinaCZ

 

JAKÁ JSOU NEJLEPŠÍ MORAVSKÁ VÍNA?

Výběr Top 100 vín České republiky v kolekci Salonu vín ve Valticích mám opravdu rád a vždy se těším na nový ročník. Stojí to i letos za to? Obstojí naše vína ve srovnání se světem? Podívejte se na mé postřehy z degustace 100 vín Salon za 1 den.

Salon vín 2018 výběr oceněnávínaCZ

JEDNOHUBKY JSOU PASÉ! GURMÁNSKÝ SILVESTR ZA 5 MINUT ...

Už vám připadají jednohubky na Silvestra trochu nudné a pracné? Nebaví vás už volba mezi česnekovou a rybí pomazánkou? Pokud přemýšlíte jak pozvednout rozlučku s tímto rokem na gastronomický zážitek, mám pro vás zajímavou inspiraci. Navíc vše zvládnete s minimálním úsilím doslova za 5 minut.


iStock_000029791944_small

TIP JAK PŘEKVAPIVĚ ZABALIT DÁRKOVÝ POUKAZ

Však víte! Není potřeba dávat dárkové poukázky pouze v bílé obálce pohozené pod stromečkem...

Výroba této netradiční schránky vám zabere pár minut a jsem si jistá, že překvapíte!

DSC_0167

 

RIOJA = TEMPRANILLO

Pokud jste si oblíbili španělská vína, můžu vsadit poměrně vysokou částku na to, že to bylo kvůli odrůdě Tempranillo. Tato odrůda je jasná královna Španělska a navíc je čtvrtou nejrozšířenější odrůdou na světě. 

spunty web

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.