DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno doručujeme po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Blog

BLESKOVÝ PRŮVODCE PRO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA Z GRILU

Máte rádi víno, ale nejste si jistí, jak jej párovat k jídlu při grilování? Chcete za 60 sekund proniknout do párování vína a jídla z grilu? Tak čtěte dál...

JAK PÁROVAT BURGERY S VÍNEM A KDY SI DÁT RADĚJI COLU?

Hledáte novou inspiraci do grilovací sezóny? Mám pro vás 3 jednoduché kroky, jak vyladit párování burgerů s vínem k dokonalosti. Navíc vám prozradím, kdy k burgeru víno rozhodně nezkoušet.

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

Jak poznat kvalitu vína? Obecně platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše „chutná“ a „nechutná“. Pokud se ale chcete opravdu zaměřit na to, jak kvalitní víno máte ve skleničce, odhalím vám 4 atributy, které mají všechna vysoce ceněná vína. Prozradím i jednoduchý trik, jak neomylně zhodnotit kvalitu vína, který zvládne úplně každý.

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

Kolem párování vín a jídla koluje spousta mýtů a běžnému smrtelníkovi se zdá, že do něj nemůže nikdy proniknout. Ale nebojte, minimálně u párování vína k základním ingrediencím a nepřekombinovaným domácím jídlům byste měli být s pomocí našeho párovacího desatera schopni vybrat správnou lahev.

JAK SE VYZNAT V ŠUMIVÝCH VÍNECH?

Přemýšlíte, jaké šumivé víno vybrat na oslavu nebo jako dárek? Především je třeba si uvědomit, že ne všechny bublinky jsou si rovny. Platí, že čím menší a jemnější jsou bublinky, tím lepší metoda výroby byla použita a víno bude elegantnější a rafinovanější. 

JAKÁ VÍNA SE HODÍ K ARCHIVACI?

Archivací vína dochází k uhlazení taninů pocházejících z hroznů i dubových sudů. Víno získává bohatší charakter, je komplexnější a dochází i k jeho harmonizaci. Ale ze kterých vín může vzniknout archivní víno?

OBJEVTE TAJEMSTVÍ PÁROVÁNÍ VÍNA A SÝRA

Přemýšlíte, jak si zpestřit setkání s přáteli nebo potěšit svou drahou polovičku? Zkuste párování sýra a vína.

JAKÝM ČERVENÝM VÍNEM ZAČÍT?

Možná vás teď stejně jako mě chladné počasí láká k otevření lahve hutného červeného. Pokud však s červenými víny teprve začínáte a nevíte po jaké lahvi sáhnout, mám pro vás pár tipů, které vám vstup do světa červeného vína usnadní.

BIO, NEBIO – ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

Udělejte si jasno v odlišnostech BIO, biodynamických a naturálních vín. Někteří je zatracují, jiní vyzdvihují. Sám mám tato vína rád, ale jsem vyloženě alergický na módní nekritický úžas nad všemi BIO a naturálními víny bez výjimky.

MÉ ŠOKUJÍCÍ VINNÉ ZAČÁTKY

Jmenuji se Vláďa Vaněk a rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem. Přestože ročně ochutnám přes 1500 vín, sám vím, jak je svět vína složitý. Ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil. 

NENÍ VŠECHNO ZLATO, CO SE TŘPYTÍ

Pokud koupíte víno se zlatou medailí, ještě to nutně neznamená, že máte vyhráno. Záleží totiž nejen na vašich chuťových preferencích, ale také na tom, v jaké soutěži víno medaili získalo.

PROČ A JAK DEKANTOVAT VÍNO? ZJISTĚTE JAK NA TO

Zjistěte, jak na dekantování vína, díky několika praktickým tipům a názorné infografice. 

 

DUBOVÝ SUD BARRIQUE VE VÍNĚ JE VĚDA

Zrání v dubovém sudu spojuje ta nejlepší vína světa (tzv. bariková vína).  Od opěvovaného burgundského Chardonnay až po nejlepší červená z Bordeaux, Burgundska, Toskánska, Španělska nebo Ameriky. 

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

Přemýšlíte, jak vylepšit zážitek z Velikonoc? Zkuste to s párováním vína a jídla. Od salátu přes nádivku, kůzlečí až po jarní kuřátko, vždy budete vědět, po jakém víně sáhnout. Připomeneme si nejen české tradice, ale zároveň s nimi budete moct vyzkoušet i vína z celé Evropy v kombinaci s typickými velikonočními jídly.

 

PŘIVÍTEJTE JARO SVĚŽÍMI VÍNY

S prvními jarními paprsky se mnozí z nás odklánějí od těžších červených vín, která nám více seděla na podzim a v zimě, a začínáme více vyhledávat lehčí a svěží bílá vína. Připravil jsem proto několik konkrétních tipů na vína a doporučené jarní párování s jídlem.

VÍNO A SÝR - GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT

Chcete se naučit, jak pozvednout své vinné radovánky na gastronomický zážitek? Mám pro vás několik inspirativních tipů na zajímavé kombinace. Vše navíc zvládnete s minimálním úsilím a doslova za 5 minut. Stačí jen vybrat ke kvalitním sýrům správné doplňky a vhodně je kombinovat s vínem. Výsledek vás nadchne. 

ŠPANĚLSKÝ POKLAD VE STÍNU RIOJY – OBJEVTE BOŽSKÁ ČERVENÁ Z RIBERA DEL DUERO

Vinařská oblast Ribera del Duero, rodiště ikonických červených vín z odrůdy Tempranillo, patří k jedněm z nejlepších, ale stále relativně méně známým regionům Španělska. Vždyť Ribera del Duero dala světu legendární vinařství Vega Sicilia a Pingus, která patří mezi nejlepší vinařství světa. A to už stojí za pozornost!

OBJEVTE KOUZLO PÁROVÁNÍ VÍNA A ČOKOLÁDY

Máte rádi čokoládu a láká vás vyzkoušet něco nového? Nebo hledáte zajímavý nápad na romantický večer? Zkuste to s párováním vína a čokolády. Prozradím vám, jak postupovat a na co si naopak dát pozor.

VALENTÝNSKÁ INSPIRACE: TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

Určitě se se mnou shodnete, že je dobré udělat si občas romantický večer ve dvou a nechat se svádět, okouzlit a užívat si jeden druhého. V tomto článku objevíte 5 tipů na nejromantičtější vína. Ať už sháníte valentýnskou inspiraci nebo si jej budete užívat na 1. máje nebo jen tak, rozhodně vás potěší... Překvapí vás i tip italských vědců na víno nejvhodnější pro skvělý sex.

KALORIE A VÍNO – JAK ZAPADÁ VÍNO DO DIETY?

Je možné, že vás začátkem nového roku napadají všelijaké bláznivé otázky. Jako například kolik je kalorií ve víně a zda se hodí do diety. Než se do toho vůbec pustíme, mé 2 základní rady zní. Nic se nemá přehánět, to platí i u počítání kalorií, a vždy preferujte kvalitu nad kvantitou.