Blog

JAK SI UŽÍT PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA NA VÁNOCE?

Přemýšlíte jak si ještě vylepšit zážitek ze štědrovečerní večeře a svátečních jídel? Mám pro vás konkrétní tipy jaká vína si užít s typickými vánočními pokrmy. Od kapra až po krocana, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout.

3 JEDNODUCHÉ TIPY JAK VYBRAT VINNÉ DÁRKY NA VÁNOCE

Nevíte jaká vína darovat na Vánoce? Usnadním vám život třemi jednoduchými tipy jak rychle vybrat správné víno.

OBJEVTE TAJEMSTVÍ PÁROVÁNÍ VÍNA A SÝRA

Přemýšlíte, jak si zpestřit setkání s přáteli nebo potěšit svou drahou polovičku? Zkuste párování sýra a vína.

PÁROVÁNÍ ŽEN S VÍNEM? PŘEKVAPÍ VÁS NAŠE TIPY?

Je to odvážné? Uvidíme:). Přicházím se 7 tipy jak zaručeně potěšit 7 typů žen výběrem správné láhve vína. Překvapte svou drahou polovičku nápaditým výběrem kvalitního vína jako dárek nebo jen tak, třeba právě dnes.

JEDNODUCHÉ TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

Jak poznat kvalitu vína? Obecně platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše chutná a nechutná. Pokud se ale chcete opravdu zaměřit na to, jak kvalitní víno máte ve skleničce, odhalím vám 4 atributy, které mají všechna vysoce ceněná vína. Prozradím i jednoduchý trik, jak neomylně zhodnotit kvalitu vína, který zvládne úplně každý.

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

Nedávno mě inspiroval kamarád, který se ptal na to jaké víno si mají doma otevřít k hororu? Odpověděl jsem, že záleží na úpravě masa. :) Nicméně mě napadlo, že by nebylo špatné na toto téma napsat článek. Ne tedy na úpravu masa v hororech, ale jaká vína se hodí ke konkrétním žánrům filmů. Tak tady je...

JAK PÁROVAT BURGERY S VÍNEM A KDY SI DÁT RADĚJI COLU?

Hledáte novou inspiraci do grilovací sezóny? Mám pro vás 3 jednoduché kroky, jak vyladit párování burgerů s vínem k dokonalosti. Navíc vám prozradím kdy k burgeru víno rozhodně nezkoušet.

BLESKOVÝ PRŮVODCE PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA Z GRILU

Máte rádi víno, ale nejste si jistí, jak je párovat k jídlu při grilování? Chcete za 60 sekund proniknout do párování jídla z grilu? Tak čtěte dál...

JAKÁ JSOU NEJLEPŠÍ VÍNA NA LÉTO?

Na léto se hodí především svěžejší evropská vína s příjemnou kyselinkou, která vás v letním vedru dokonale osvěží. Mou oblíbenou volbou na léto a nejen to je německý Riesling, který se hodí i k velkému množství letních jídel jako jsou ryby, saláty a lehčí polévky. Miluji na něm jejho svěžest a aroma meruněk a citrusů...

TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

Určitě se mnou shodnete, že je dobré udělat si občas romantický večer ve dvou a nechat se svádět, okouzlit a užívat si jeden druhého. V tomto článku objevíte 5 tipů na nejromantičtější vína. Ať už si je budete užívat na Valentýna, 1. máje nebo jen tak rozhodně vás potěší... Překvapí vás i tip italských vědců na víno nejvhodnější pro skvělý sex.

Jaký je Salon vín 2019? 100 nejlepších moravských vín za 1 den

Jaký je Salon vín 2019? Stojí za to? To jsem se rozhodl zjistit na vlastní chuťové pohárky a začátkem února přechutnal bezmála 120 vín - bylo to včetně dočasné výstavy vín oceněních stříbrnou medailí.

 

JAKÁ VÍNA MAJÍ ČEŠI RÁDI? PŘEKVAPÍ VÁS VÝSLEDKY PRŮZKUMU?

Překvapí Vás jaká vína Češi preferují nebo se přesně najdete ve výsledku výzkumu? Výzkum  jsme realizovali proto, abychom více přizpůsobili sortiment našich vín vašim preferencím. No pojďte se ostatně podívat na výsledky...

INFOGRAFIKA: JAK PÁROVAT S VÍNEM SÝRY S UŠLECHTILOU PLÍSNÍ?

Lahodná smetanovost a rafinovaná chuť sýrů s ušlechtilou plísní na povrchu, která přechází od máslovosti a smetany do vůně čerstvých vlašských oříšků až po sušené žampiony je předurčuje pro párování s vínem. 

PROČ A JAK DEKANTOVAT VÍNO? ZJISTĚTE JAK NA TO

Zjistěte jak na to díky několika praktickým tipům a názorné infografice. 

 

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

Přemýšlíte jak vylepšit zážitek z Velikonoc? Zkuste to s párováním vína a jídla. Od salátu přes nádivku, kůzlečí až po jarní kuřátko, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout. Připomeneme si nejen české tradice, ale zároveň s nimi budete moct vyzkoušet i vína z celé Evropy v kombinaci s typickými velikonočními jídly.

 

JAKÁ JSOU NEJLEPŠÍ MORAVSKÁ VÍNA? Salon vín 2018

Výběr Top 100 vín České republiky v kolekci Salonu vín ve Valticích mám opravdu rád a vždy se těším na nový ročník. Stojí to i letos za to? Obstojí naše vína ve srovnání se světem? Podívejte se na mé postřehy z degustace 100 vín Salon za 1 den.

ROZDÁVEJTE DÁRKY S PŘÍBĚHEM: 7 TIPŮ NA VÁNOČNÍ VINNÉ DÁRKY

Přemýšlíte, co zajímavého darovat na letošní Vánoce, ať už pro vaše blízké nebo firemní partnery? Místo obyčejných dárků, rozdávejte příběhy s vínem. Inspirujte se 7 vinnými tipy na zajímavé dárky.

JEDNOHUBKY JSOU PASÉ! GURMÁNSKÝ SILVESTR ZA 5 MINUT

Už vám připadají jednohubky na Silvestra trochu nudné a pracné? Nebaví vás už volba mezi česnekovou a rybí pomazánkou? Pokud přemýšlíte jak pozvednout rozlučku s tímto rokem na gastronomický zážitek, mám pro vás zajímavou inspiraci. Navíc vše zvládnete s minimálním úsilím doslova za 5 minut.

SVATOMARTINSKÉ - MARKETINGOVÝ TRIK NEBO STOJÍ ZA TO?

Sám jsem byl na odpověď na tuto otázku zvědavý, a proto jsme se rozhodl vyrazit ochutnat Svatomartinské na vlastní chuťové pohárky....

TIP JAK PŘEKVAPIVĚ ZABALIT DÁRKOVÝ POUKAZ

Však víte! Není potřeba dávat dárkové poukázky pouze v bílé obálce pohozené pod stromečkem...

Výroba této netradiční schránky vám zabere pár minut a jsem si jistá, že překvapíte!