DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Blog

Jaký bude nový ročník 2023? Zeptali jsme se našich vinařů

Všechny vinařské země a oblasti se letos potýkaly s nepříznivým počasím, přílišným horkem a prudkými dešti. Ale ani taková výzva je nezastavila od produkce výborných a kvalitních vín letošního ročníku. Můžeme čekat plná, koncentrovaná vína a také spoustu vín se skvělým archivačním potenciálem. 

JAKÝ DÁREK VYBRAT PRO VINAŘE A MILOVNÍKY VÍNA?

Vybrat dárek pro vinaře a milovníky vína je obecně oříšek, který není tak jednoduché rozlousknout. Mají své názory na téměř všechno - od oblasti, přes ročníky, po oblíbenou odrůdu. I když se výběr správné láhve může zdát jako nemožný úkol, existuje spousta univerzálních vín, které dokážou potěšit široký okruh zběhlých vinařů. A neplatí u nich pravidlo, že za láhev dobrého vína musíte zaplatit vysokou cenu. 

NAŠE TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO CELOU RODINU

Letos už si nemusíte lámat hlavu, co komu věnovat pod stromeček. Vybrali jsme pro vás perfektní dárky pro každého člena rodiny! 

CO PÍT NA SILVESTRA? BUBLINKY, ALE KLIDNĚ I BÍLÉ A ČERVENÉ

Málokdo si dokáže Silvestr představit bez bublinek. Ať už oslavu připravujete sami doma nebo se rozhodnete navštívit nějaký podnik či novoroční party, vždycky bude na stole šumivé víno. A jestli budete mít to štěstí, že si můžete láhev vybrat sami, budou se vám hoditi naše tipy, jak zvolit to nejlepší víno na oslavu Silvestra. Ať už to bude víno šumivé, bílé nebo červené

NAŠE TIPY, JAKÉ VÍNO VYBRAT K TRADIČNÍ ČESKÉ ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘI

Vánoční svátky se neobejdou bez výborného jídla, plných stolů nejrůznějších delikates, táců s cukrovím a skvělého pití. Abyste se vyhnuli složitému vybírání toho správného vína k přípitku a hledáním perfektních kombinací chutí a vůní, přinášíme vám nálož inspirace, jaké víno zvolit k vaší slavnostní tabuli na Štědrý večer. 

NAŠE TIPY, JAK ZABALIT LÁHEV VÍNA JAKO DÁREK

Láhev není zrovna nejpraktičtější tvar na zabalení dárku. Pokud jste už někdy darovali víno, pravděpodobně jste ho jen dali do dárkové tašky. Ale existuje několik originálních způsobů, jak zabalit víno jako dárek. A nemusí to být vůbec náročné! Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak víno zabalit, a udělat z něj zajímavý, originální a hezký dárek na pohled. 

JAKÉ VÍNO SE HODÍ KE SVATOMARTINSKÉ HUSE

Vedle svatomartinské husy si pravděpodobně automaticky představíte svatomartinské víno. Tuto kombinaci přímo doporučuji, pokud si jdete s rodinou sednout do restaurace, kde si užijete sklenku svatomartinkého vína k pečené huse. Když si ale připravíte husu doma, s knedlíkem a se zelím, chcete si otevřít kvalitní láhev vína a užít si úžasné kombinace chutí. 

CABERNET SAUVIGNON - VÍNO S VELKÝM POTENCIÁLEM

Cabernet Sauvignon je jednou z nejrozšířenějších červených odrůd. Pochází z francouzského Bordeaux a je nepostradatelný nejen ve vínech této světoznámé oblasti. Vína postavená na kvalitním Cabernetu jsou dlouhověká, strukturovaná, s krásnou tmavě červenou barvou a najdete v nich často odrůdově typické ovocné tóny černého rybízu, švestek a kořenitosti ušlechtilého dřeva. Pojďme se podívat, kde najdete ty nejlepší Cabernety, které země se na ně zaměřují a k jakému jídlu si sklenku Cabernet Sauvignon dopřát.

BLESKOVÝ PRŮVODCE PRO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA Z GRILU

Máte rádi víno, ale nejste si jistí, jak jej párovat k jídlu při grilování? Chcete za 60 sekund proniknout do párování vína a jídla z grilu? Tak čtěte dál...

JAK VYBRAT NEJLEPŠÍ VÍNO PRO PÁROVÁNÍ S DRŮBEŽÍ?

Určitě jste už slyšeli, že k drůbežímu masu se hodí bílé víno. Neplatí to ale vždycky. Záleží nejen na druhu masa, ale i na způsobu jeho přípravy a velmi důležitou roli má i koření a omáčka. Pojďme se tedy společně podívat, jak vybrat ta nejlepší vína ke kuřeti, krůtě, či kachně.

PROSECCO - ŠUMIVÉ OSVĚŽENÍ NEJEN NA LÉTO

Objevte populární letní šumivé Prosecco. Italské bublinky pronikly do světa a doslova převzaly nadvládu letního osvěžujícího pití. Poznejte různé druhy, chutě a vůně italského vína z oblasti Veneto. Vyzkoušejte naše tipy k párování Prosecca k jídlu, protože šumivé víno není jenom aperitiv, ale spousta chutných kombinací spolu se skvělou společností v horkých letních večerech.

CHARDONNAY - CHAMELEON MEZI VÍNY

Objevte s námi rozmanitost jedné z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších odrůd světa. Chardonnay se pěstuje se ve více než 30 zemích a dokonale absorbuje terroir vinice, doslova jako chameleon. Takže v chladnějších oblastech vynikne jeho elegantní a svěží charakter v teplejších regionech naopak zaujme plným projevem s nádechem exotického ovoce.

PINOT GRIGIO - OSVĚŽUJÍCÍ VOLBA NEJEN NA LÉTO

Objevte s námi rozmanitost jednoho z nejpopulárnějších bílých vín. Ať už je znáte jako Rulandské šedé, Pinot Grigio, Pinot Gris či Grauburgunder, jedná se o jednu a tutéž odrůdu, která vás parádně osvěží, nikoho neurazí a můžete se na ni spolehnout i jako univerzálního parťáka při párování s jídlem.

SAUVIGNON BLANC - SVĚŽÍ VOLBA S DIVOKÝMI KOŘENY

Poznejte rozmanitost Sauvignonu od Moravy až po Nový Zéland, od kopřiv až po ovocné tóny vyzrálých broskví.  Podlehněte svádění  ke svěží sklence na zahradě, nebo vyzkoušejte naše tipy k párování s jídlem...

Jaký bude ročník 2022? Zeptali jsme se našich vinařů

Složitý ročník. O něco nižší kvantita, ale za to velmi solidní kvalita. To je v kostce hodnocení ročníku 2022. Letošní produkci vína ovlivnily především vysoké teploty a málo srážek. Sklizeň tak leckde proběhla mnohem dříve, než je běžné, a pro většinu vinařů byl aktuální ročník na vinici poměrně složitý. Ale i přes veškeré překážky ročník 2022 je podle vinařů velmi slibný a už se těší na první láhve k ochutnání.

PLNÁ VÍNA ODRŮDY PRIMITIVO NADCHNOU ZNALCE I ZAČÁTEČNÍKY

Víno plné sluníčka z jihu Itálie si oblíbí takřka každý. Zaujme především díky ovocnému aroma a plné chutí.  Hrozny odrůdy Primitivo mají navíc i nižší obsah taninu, což znamená, že víno nedrhne na jazyku. Primitivo je tak velmi příjemnou vstupní bránu i pro lidi, kteří do světa červeného vína teprve pronikají.

DARUJTE VÍNA S PŘÍBĚHEM MÍSTO OBYČEJNÝCH LAHVÍ

V minulém článku jsme se snažili pomocí statistiky rozlousknout, jaká vína vybrat, když vůbec netušíte preference obdarovaného. Tentokrát bych vás chtěl inspirovat, jak namísto obyčejných lahví rozdávat vína s příběhem.

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

Jak poznat kvalitu vína? Obecně platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše „chutná“ a „nechutná“. Pokud se ale chcete opravdu zaměřit na to, jak kvalitní víno máte ve skleničce, odhalím vám 4 atributy, které mají všechna vysoce ceněná vína. Prozradím i jednoduchý trik, jak neomylně zhodnotit kvalitu vína, který zvládne úplně každý.

JAKÉ VÍNO VYBRAT JAKO DÁREK, KDYŽ NEMÁTE ANI TUŠENÍ?

Chcete někoho potěšit vínem a netušíte, jakou lahev vybrat? Život vám usnadní 3 rychlé tipy.

MERLOT- SÁZKA NA JISTOTU TAKŘKA PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST

Merlot – skvělá volba pro ty, kteří chtějí proniknout do světa červených vín, a to prostřednictvím příjemně ovocné chuti, mírné třísloviny a hladkého závěru. Navíc je Merlot ideálním vínem pro snoubení s jídlem a sázkou na jistotu takřka pro každou příležitost. Není tak divu, že patří mezi tři nejpěstovanější odrůdy světa.