DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Blog

BURGUNDSKO: PROZKOUMEJTE TERROIR FRANCOUZSKÉHO DĚDICTVÍ

Oslavované jako jedno z nejprestižnějších vinařských území na světě, Burgundsko je domovem některých z nejvzácnějších a nejcennějších vín, která jsou vyhledávána milovníky vína po celém světě. Prozkoumejme společně kouzlo a jedinečnost této vinařské oblasti, její historie a špičkových vín.

BORDEAUX - VINICE V SRDCI FRANCIE

Slavná vinařská destinace Bordeaux se těší světovému uznání a prestiži snad odjakživa. Pojďme se ponořit do hlubin terroiru jihozápadní Francie, s bohatou vinařskou historií a tradicí a hlavně špičkovým vínem, které se řadí mezi ta nejlepší ve světě.

OCHUTNEJTE FRANCII: PRŮVODCE PO FRANCOUZSKÝCH VINAŘSKÝCH OBLASTECH

V srdci Evropy najdeme domov několika nejprestižnějších a nejuznávanějších vín světa. Od šumivého Champagne, přes elegantní červená vína z Burgundska, až po ty nejlepší láhve strukturovaného Bordeaux s úžasným archivačním potenciálem. Francouzské vinohradnictví je historickou tradicí, součástí kultury a nabízí jedinečný terroir, ze kterého můžeme ochutnat skutečné klenoty ve světě vína. 

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

Přemýšlíte, jak vylepšit zážitek z Velikonoc? Zkuste to s párováním vína a jídla. Od salátu přes nádivku, kůzlečí až po jarní kuřátko, vždy budete vědět, po jakém víně sáhnout. Připomeneme si nejen české tradice, ale zároveň s nimi budete moct vyzkoušet i vína z celé Evropy v kombinaci s typickými velikonočními jídly.

 

OBJEVTE ITÁLII: PRŮVODCE PO NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ITALSKÝCH VINAŘSKÝCH OBLASTECH

Z Itálie pochází mnohé z nejznámějších vín světa. Pojďme si představit ty nejdůležitější vinařské oblasti Itálie, které stály za zrodem takových fenoménů jako je Barolo, Brunello, Supertoskánci, nebo třeba stále populárnější Prosecco.

CABERNET FRANC - PROZKOUMEJTE JEHO BOHATOST A ELEGANCI

Cabernet Franc je starobylá odrůda z francouzského regionu Bordeaux, která je potomkem odrůd Cabernet Sauvignon a Sauvignon Blanc. Jeho ovocná chuť si získala srdce nejednoho milovníka červeného vína a kromě Francie se rozšířila mimo jiné i do Kalifornie a Argentiny. Pojďme se společně podívat na jeho charakteristiku a nápady na kombinaci Cabernetu s různými pokrmy.

ŠUMIVÉ VÍNO CRÉMANT - ŠAMPAŇSKÉ V BLEDĚ MODRÉ

Šumivé víno, které často na plné čáře dorovnává šampaňské - a není divu, vyrábí se stejným způsobem, jenom na jiných místech. Smetanové bublinky, ovocná a svěží chuť, bylinné a kořeněné tóny. Ať už otevřete láhev Crémantu na přípitek nebo si ho užijete k nějakému výbornému jídlu, zážitek z francouzských vinic vás nemine.

JAKÉ VÍNO K RYBĚ? PRŮVODCE PRO DOKONALÉ SPOJENÍ CHUTÍ

Spojení výborné čerstvé ryby s vínem je zkrátka neodolatelná kombinace. Určitě už jste někdy zaslechli, že ryby se běžně párují s bílým vínem. Ale nemusí to být nutně pravidlem! Ovocné, lehčí červené nebo růžové se může stejně tak výborně hodit k pečené nebo grilované rybě nebo sushi. Záleží na druhu ryby a její přípravě. Tak jak si správně vybrat?

Jaký bude nový ročník 2023? Zeptali jsme se našich vinařů

Všechny vinařské země a oblasti se letos potýkaly s nepříznivým počasím, přílišným horkem a prudkými dešti. Ale ani taková výzva je nezastavila od produkce výborných a kvalitních vín letošního ročníku. Můžeme čekat plná, koncentrovaná vína a také spoustu vín se skvělým archivačním potenciálem. 

JAKÝ DÁREK VYBRAT PRO VINAŘE A MILOVNÍKY VÍNA?

Vybrat dárek pro vinaře a milovníky vína je obecně oříšek, který není tak jednoduché rozlousknout. Mají své názory na téměř všechno - od oblasti, přes ročníky, po oblíbenou odrůdu. I když se výběr správné láhve může zdát jako nemožný úkol, existuje spousta univerzálních vín, které dokážou potěšit široký okruh zběhlých vinařů. A neplatí u nich pravidlo, že za láhev dobrého vína musíte zaplatit vysokou cenu. 

NAŠE TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO CELOU RODINU

Letos už si nemusíte lámat hlavu, co komu věnovat pod stromeček. Vybrali jsme pro vás perfektní dárky pro každého člena rodiny! 

CO PÍT NA SILVESTRA? BUBLINKY, ALE KLIDNĚ I BÍLÉ A ČERVENÉ

Málokdo si dokáže Silvestr představit bez bublinek. Ať už oslavu připravujete sami doma nebo se rozhodnete navštívit nějaký podnik či novoroční party, vždycky bude na stole šumivé víno. A jestli budete mít to štěstí, že si můžete láhev vybrat sami, budou se vám hoditi naše tipy, jak zvolit to nejlepší víno na oslavu Silvestra. Ať už to bude víno šumivé, bílé nebo červené

NAŠE TIPY, JAKÉ VÍNO VYBRAT K TRADIČNÍ ČESKÉ ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘI

Vánoční svátky se neobejdou bez výborného jídla, plných stolů nejrůznějších delikates, táců s cukrovím a skvělého pití. Abyste se vyhnuli složitému vybírání toho správného vína k přípitku a hledáním perfektních kombinací chutí a vůní, přinášíme vám nálož inspirace, jaké víno zvolit k vaší slavnostní tabuli na Štědrý večer. 

NAŠE TIPY, JAK ZABALIT LÁHEV VÍNA JAKO DÁREK

Láhev není zrovna nejpraktičtější tvar na zabalení dárku. Pokud jste už někdy darovali víno, pravděpodobně jste ho jen dali do dárkové tašky. Ale existuje několik originálních způsobů, jak zabalit víno jako dárek. A nemusí to být vůbec náročné! Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak víno zabalit, a udělat z něj zajímavý, originální a hezký dárek na pohled. 

JAKÉ VÍNO SE HODÍ KE SVATOMARTINSKÉ HUSE

Vedle svatomartinské husy si pravděpodobně automaticky představíte svatomartinské víno. Tuto kombinaci přímo doporučuji, pokud si jdete s rodinou sednout do restaurace, kde si užijete sklenku svatomartinkého vína k pečené huse. Když si ale připravíte husu doma, s knedlíkem a se zelím, chcete si otevřít kvalitní láhev vína a užít si úžasné kombinace chutí. 

BARBERA - VÍNO S DUŠÍ PIEMONTU

Barbera je červená odrůda z italského Piemontu, který se na ni vyloženě specializuje. Je typická pro svou živou kyselinku a třešňovou chuť, schopnost stárnutí a úžasný vývoj v čase, ve kterém získává komplexnost a zajímavost. Ale i jako mladé víno si ji rozhodně užijete a nezklame vás. Díky své typické kyselosti je úžasným parťákem k mnoha druhům jídel.

NEGROAMARO - TAJEMNÝ KLENOT PUGLIE

Odrůda, která není tak známá, ale rozhodně stojí za vaší pozornost. Negroamaro z italské Puglie (Apulie) přináší bohatý ovocný zážitek z červeného vína. Podívejte se s námi na charakteristiku tohoto neprofláknutého klenotu italských vinic a nechte se inspirovat, k jakému jídlu si sklenku Negroamara nalít.

ČERVENÉ VÍNO GRENACHE - OSLOVÍ VAŠE SMYSLY

Francouzky Grenache neboli Garnacha, jak ji říkají Španělé, vás okouzlí ve své červené i růžové verzi, překvapí svou plnou ovocnou chutí a kořenitými nuancemi. Pěstuje ji téměř celý svět, tvoří z ní blendy nebo cuvée, Francouzi dokonce i Châteaunef-du-Pape - červené víno té nejvyšší kvality.

SANGIOVESE - TRADIČNÍ TOSKÁNSKÉ ČERVENÉ

Není to zrovna nejznámější odrůda červeného vína, ale rozhodně stojí za pozornost. Sangiovese je toskánský klenot, který perfektně zrcadlí terroir a překvapí vás svou všestranností a různými styly. Perfektní víno k italským špagetám, pizze ale i hořké čokoládě. Pojďte s námi objevit tuto tajemnou odrůdu a nechte se inspirovat nápady na párování s jídlem.

MALBEC - FRANCOUZSKÉ ČERVENÉ, KTERÉ VÁS OČARUJE

Malbec je červené víno z Francie purpurové barvy s bohatou ovocnou chutí, kterého ale spíše znáte z argentinské Mendozy. Pojďme se společně podívat, jaký je rozdíl mezi francouzským, argentinským a chilským Malbecem, v jakých regionech ho najdete a k jakému výbornému jídlu si sklenku tohoto rudého, kořeněného a plného červeného dát.