Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Blog

DARUJTE VÍNA S PŘÍBĚHEM MÍSTO OBYČEJNÝCH LAHVÍ

V minulém článku jsem se snažili pomocí statistiky rozlousknout jaká vína vybrat, když vůbec netušíte preference obdarovaného. Tentokrát bych vás chtěl inspirovat, jak namísto obyčejných lahví, rozdávat vína s příběhem.

JAKÉ VÍNO VYBRAT JAKO DÁREK, KDYŽ NEMÁTE ANI TUŠENÍ?

Chcete někoho potěšit vínem a netušíte, jakou láhev vybrat? Život vám usnadní 3 rychlé tipy.

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

Jak poznat kvalitu vína? Obecně platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše chutná a nechutná. Pokud se ale chcete opravdu zaměřit na to, jak kvalitní víno máte ve skleničce, odhalím vám 4 atributy, které mají všechna vysoce ceněná vína. Prozradím i jednoduchý trik, jak neomylně zhodnotit kvalitu vína, který zvládne úplně každý.

JAK PÁROVAT VÍNA K VÁNOČNÍMU CUKROVÍ?

Protože už se pomalu začínají oprašovat formičky, válečky a nakupovat zásoby oříšků a vanilkového cukru, rozhodl jsem se dnes věnovat krátké zamyšlení párování vína k jednotlivým druhům vánočního cukroví. Připravil jsem pro vás 3 zlatá pravidla párování vína se sladkostmi. 

JAK SI UŽÍT PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA NA VÁNOCE?

Přemýšlíte, jak si ještě vylepšit zážitek ze štědrovečerní večeře a svátečních jídel? Mám pro vás konkrétní tipy, jaká vína si užít s typickými vánočními pokrmy. Od kapra až po krocana, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout.

HALLOWEEN - VÍNA K HORORU I ROZJÍMÁNÍ

Jak naše Dušičky, tak Halloween mají kořeny u Keltů. Měli jen dvě roční období – světlou a tmavou část roku. Začátek tmavé části roku se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu jako svátek Samhain, v překladu „konec léta“. Výjimečnost této noci byla dána i vírou, že se stírá hranice mezi mrtvými a živými a duchové vstupují do našeho světa. 

JAKÝM ČERVENÝM VÍNEM ZAČÍT?

Možná vás teď stejně jako mě chladné počasí láká k otevření láhve hutného červeného. Pokud však s červenými víny teprve začínáte a nevíte po jaké láhvi sáhnout, mám pro vás pár tipů, které vám vstup do světa červeného vína usnadní.

JAK PÁROVAT BURGERY S VÍNEM A KDY SI DÁT RADĚJI COLU?

Hledáte novou inspiraci do grilovací sezóny? Mám pro vás 3 jednoduché kroky, jak vyladit párování burgerů s vínem k dokonalosti. Navíc vám prozradím, kdy k burgeru víno rozhodně nezkoušet.

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

Přemýšlíte, jak vylepšit zážitek z Velikonoc? Zkuste to s párováním vína a jídla. Od salátu přes nádivku, kůzlečí až po jarní kuřátko, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout. Připomeneme si nejen české tradice, ale zároveň s nimi budete moct vyzkoušet i vína z celé Evropy v kombinaci s typickými velikonočními jídly.

 

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

Kolem párování vín a jídla koluje spousta mýtů a běžnému smrtelníkovi se zdá, že do něj nemůže nikdy proniknout. Ale nebojte, minimálně u párování vína k základním ingrediencím a nepřekombinovaným domácím jídlům byste měli být s pomocí našeho párovacího desatera schopni vybrat správnou láhev.

PŘIVÍTEJTE JARO SVĚŽÍMI VÍNY

S prvními jarními paprsky se mnozí z nás odklánějí od těžších červených vín, která nám více seděla na podzim a v zimě a začínáme více vyhledávat lehčí a svěží vína.

BIO, NEBIO - ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

Udělejte si jasno v čem se liší bio, biodynamická a naturální vína. Někteří je zatracují, jiní vyzdvihují. Sám mám tato vína rád, ale jsem vyloženě alergický na módní nekritický úžas nad všemi bio a naturálními víny bez výjimky.

OBJEVTE SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA ŠPANĚLSKA

Španělsko má většina milovníků vína spojeno především s červenými víny ze známé oblasti Rioja. Při troše štěstí si pak někdo vybaví ještě šumivé víno Cava. Rád bych vám proto představil dvě méně známá bílá vína Španělska, která rozhodně stojí za ochutnání. 

NENÍ VŠECHNO ZLATO, CO SE TŘPYTÍ

Pokud koupíte víno se zlatou medailí, ještě nutně neznamená, že máte vyhráno. Záleží totiž nejen na vašich chuťových preferencích, ale také na tom v jaké soutěži víno medaili získalo.

HUTNÁ A PLNÁ ČERVENÁ, KTERÁ STOJÍ ZA TO OBJEVIT

Minule jsme se věnovali tomu, s jakými červenými začít. Dnes bych se s vámi rád podělil o hutná a plná červená vína, která stojí za to objevit.

TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

Určitě se mnou shodnete, že je dobré udělat si občas romantický večer ve dvou a nechat se svádět, okouzlit a užívat si jeden druhého. V tomto článku objevíte 5 tipů na nejromantičtější vína. Ať už si je budete užívat na Valentýna, 1. máje nebo jen tak rozhodně vás potěší... Překvapí vás i tip italských vědců na víno nejvhodnější pro skvělý sex.

DUBOVÝ SUD BARRIQUE VE VÍNĚ JE VĚDA

Zrání v dubovém sudu spojuje ta nejlepší vína světa.  Od opěvovaného burgundského Chardonnay až po nejlepší červená z Bordeaux, Burgundska, Toskánska, Španělska nebo Ameriky. 

JAKÁ VÍNA SE HODÍ K ARCHIVACI?

Archivací vína dochází k uhlazení taninů pocházejících z hroznů i dubových sudů. Víno získává bohatší charakter, je komplexnější a dochází i k harmonizaci vína.

PÁROVÁNÍ ŽEN S VÍNEM? PŘEKVAPÍ VÁS NAŠE TIPY?

Je to odvážné? Uvidíme:). Přicházím se 7 tipy jak zaručeně potěšit 7 typů žen výběrem správné láhve vína. Překvapte svou drahou polovičku nápaditým výběrem kvalitního vína jako dárek nebo jen tak, třeba právě dnes.

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

Nedávno mě inspiroval kamarád, který se ptal na to, jaké víno si mají doma otevřít k hororu? Odpověděl jsem, že záleží na úpravě masa. :) Nicméně mě napadlo, že by nebylo špatné na toto téma napsat článek. Ne tedy na úpravu masa v hororech, ale jaká vína se hodí ke konkrétním žánrům filmů. Tak tady je...