BLOG

Jaká jsou nejlepší vína na léto?

Na léto se hodí především svěžejší evropská vína s příjemnou kyselinkou, která vás v letním vedru dokonale osvěží. Mou oblíbenou volbou na léto a nejen to je německý Riesling, který se hodí i k velkému množství letních jídel jako jsou ryby, saláty a lehčí polévky. Miluji na něm jejho svěžest a aroma meruněk a citrusů...

 

 

 

 

 

 

 svěží letní vína pro vaše rozmarné léto2

 

Jaká vína otevřít k hororu, komedii nebo erotickému filmu?

Nedávno mě inspiroval kamarád, který se ptal na to jaké víno si mají doma otevřít k hororu? Odpověděl jsem, že záleží na úpravě masa. :) Nicméně mě napadlo, že by nebylo špatné na toto téma napsat článek. Ne tedy na úpravu masa v hororech, ale jaká vína se hodí ke konkrétním žánrům filmů. :) Tak tady je...

Žánry filmů párování vína oceněnávínaCZ

 

PÁROVÁNÍ ŽEN S VÍNEM. PŘEKVAPÍ VÁS?

Je to odvážné? Uvidíme:). Přicházím se 7 tipy jak zaručeně potěšit 7 typů žen na Valentýna. Neslavíte ho? Tak potěšte svou drahou polovičku jen tak, třeba právě dnes.

iStock_000047008426_Double

Jak vybrat vína na Velikonoce?

Přemýšlíte jak vylepšit zážitek z Velikonoc? Zkuste to s párováním vína a jídla. Od salátu přes nádivku, kůzlečí až po jarní kuřátko, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout. Připomeneme si nejen české tradice, ale zároveň s nimi budete moct vyzkoušet i vína z celé Evropy v kombinaci s typickými velikonočními jídly.

Velikonoce ocenenavinaCZ

 

JAKÁ JSOU NEJLEPŠÍ MORAVSKÁ VÍNA?

Výběr Top 100 vín České republiky v kolekci Salonu vín ve Valticích mám opravdu rád a vždy se těším na nový ročník. Stojí to i letos za to? Obstojí naše vína ve srovnání se světem? Podívejte se na mé postřehy z degustace 100 vín Salon za 1 den.

Salon vín 2018 výběr oceněnávínaCZ

Top 5 romantických vín & Tip na víno pro skvělý sex

Ať už blížící se Valentýn slavíte nebo ne, určitě se mnou shodnete, že je dobré udělat si občas romantický večer ve dvou a nechat se svádět, okouzlit a užívat si jeden druhého. V tomto článku objevíte 5 tipů na nejromantičtější vína. Překvapí vás i tip italských vědců na víno nejvhodnější pro skvělý sex.

Valentýn_small

Jak si užít párování vína a jídla na Vánoce?

Přemýšlíte jak si ještě vylepšit zážitek ze štědrovečerní večeře a svátečních jídel? Mám pro vás konkrétní tipy jaká vína si spolu se svými blízkými užít s typickými vánočními pokrmy. Od kapra přes krocana, šunku až po křupavou husičku, vždy budete vědět po jakém víně sáhnout.

Vánoce párování vína  a jídla

 

Jednohubky jsou pasé! Gurmánský Sivestr za 5 minut...

Už vám připadají jednohubky na Silvestra trochu nudné a pracné? Nebaví vás už volba mezi česnekovou a rybí pomazánkou? Pokud přemýšlíte jak pozvednout rozlučku s tímto rokem na gastronomický zážitek, mám pro vás zajímavou inspiraci. Navíc vše zvládnete s minimálním úsilím doslova za 5 minut.


iStock_000029791944_small

Bitva těžkých kalibrů - kytka versus víno!

Pánové, co raději domů přinesete, třeba jako omluvu za malý prohřešek nebo vyznání lásky? Samozřejmě, že nejlépe obojí... Ale když už se musíte rozhodnout -  KYTKA nebo VÍNO??

Dámy, co byste raději dostaly? .... tak přesně na to se zeptáme kolegyně Zuzky:), ale těšíme se i na vaše komentáře a zkušenosti. vahate kytka nebo vino Ocenena vina

 

Rioja a její Tempranillo

Pokud jste si oblíbili španělská vína, můžu vsadit poměrně vysokou částku na to, že to bylo kvůli odrůdě Tempranillo. Tato odrůda je jasná královna Španělska a navíc je čtvrtou nejrozšířenější odrůdou na světě. 

Pokud máte rádi tříslo Cabernetu Sauvignon, ale zároveň ovocnost odrůdy Grenache, pak si Tempranillo zamilujete.

Asi mohu napsat, že ty nejkrásnější vína, kvůli kterým je odrůda tak populární, najdete v nejznámější vinařské oblasti – Rioja, na severu Španělska (v překladu Řeka Oja, která protéká regionem). Může za to, kromě umu místních vinařů, jílovitá půda s vysokým obsahem křídy, vápence a železa.

spunty web

Zajímá vás proč a jak dekantovat víno? Zjistěte jak na to

dekantace 440pxlDekantace se provádí ze 2 důvodů:

1, Oddělení vína od drobných tmavých částeček, takzvaného depotu. Depot je přirozenou součástí nefiltrovaného vína a vzniká srážením třísla, barviva a dalších látek během stárnutí vína.

2, Harmonizace vína před podáváním. Správně provedená dekantace simuluje u vína proces stárnutí působením vzduchu a harmonizuje jak vůni, tak chuť vína.

Valentýn: 3 tipy jak vyjádřiv lásku sýrem a vínem

Valentýn_smallChcete letos na Valentýna potěšit svého partnera nebo partnerku něčím speciálním? Zkuste to smyslnou kombinací vína a sýra. Mám pro vás 3 tipy, které zaručeně zaberou.

1, Překvapte sýrovým dezertem 

Pro sladké svádění zvolte rychlé sýrové dezerty. Stačí zvolit správný sýry, doplňky v podobě povidel či čatní a párovat je s vhodným vínem. Vyzkoušejte tyto konkrétní tipy: 

3 jednoduché tipy jak vybrat víno na Vánoce

3 tipy jak vybrat víno na VánoceStále jste se nerozhodli, jaká vína darovat a nakoupit na Vánoce? Pokusím se vám zjednodušit život třemi tipy podle čeho se rozhodovat.

S oceněnými víny máte každopádně jistotu kvalitního zážitku, ať už se rozhodnete pro cokoli. Z více než 1500 ochutnaných vín jsem pro vás letos osobně vybral jen 70 nejlepších.

 

 

Stránka 1 z 2 - 27 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.