DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Vláďovy zápisky

Tady se dozvíte všechny zajímavé poznatky, zápisky z veletrhů nebo třeba jak vypadá výběr nových vín do našich řad.


 

MÉ ŠOKUJÍCÍ VINNÉ ZAČÁTKY

Jmenuji se Vláďa Vaněk a rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem. Přestože ročně ochutnám přes 1500 vín, sám vím, jak je svět vína složitý. Ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil. 

NENÍ VŠECHNO ZLATO, CO SE TŘPYTÍ

Pokud koupíte víno se zlatou medailí, ještě to nutně neznamená, že máte vyhráno. Záleží totiž nejen na vašich chuťových preferencích, ale také na tom, v jaké soutěži víno medaili získalo.

CO SPOJUJE ŠPIČKOVÁ VÍNA?

Pokud vás zajímá, jak poznat, že máte ve skleničce špičkové víno, stačí se zaměřit na 4 atributy, které najdete u všech vysoce ceněných vín.

Jaký byl Salon vín 2019? 100 nejlepších moravských vín za 1 den

Jaký je Salon vín 2019? Stojí za to? To jsem se rozhodl zjistit na vlastní chuťové pohárky a začátkem února ochutnal bezmála 120 vín  bylo to včetně dočasné výstavy vín oceněných stříbrnou medailí.

 

JAKÁ JSOU NEJLEPŠÍ MORAVSKÁ VÍNA? Salon vín 2018

Výběr Top 100 vín České republiky v kolekci Salonu vín ve Valticích mám opravdu rád a vždy se těším na nový ročník. Stojí to i letos za to? Obstojí naše vína ve srovnání se světem? Podívejte se na mé postřehy z degustace 100 vín za 1 den.

SVATOMARTINSKÉ – MARKETINGOVÝ TRIK, NEBO STOJÍ ZA TO?

Sám jsem byl na odpověď na tuto otázku zvědavý, a proto jsem se rozhodl vyrazit ochutnat svatomartinské na vlastní chuťové pohárky.

PROČ VZNIKLA OCENĚNÁVÍNA.CZ?

foto UPM8.cz    (1) (1) (1)

„Rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem, bez rizika špatné volby.

 

Sám vím, jak je svět vína složitý a ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil. Vín jsou tisíce a mění se s každým ročníkem, tak kdo se v tom má vyznat…

 

Proto pro vás ročně ochutnám přes 1500 vín a vyberu jen 100 nejlepších. To je v průměru jen 7 vín ze 100 degustovaných.“

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier OceněnáVína.cz