DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

JAKÉ VÍNO VYBRAT JAKO DÁREK, KDYŽ NEMÁTE ANI TUŠENÍ?

Chcete někoho potěšit vínem a netušíte, jakou lahev vybrat? Život vám usnadní 3 rychlé tipy.

Jak vybrat víno jako dárek, když nemáte ani tušení OceněnáVína_CZ

Statistika nuda je, ale...

Pokud vůbec nevíte, jaké má obdarovaný vinné preference, spolehněte se na statistiku. Zaprvé platí, že cca 70 % lidí pije bílá vína. Zadruhé se můžete spolehnout na to, že lidé mají rádi spíše svěžejší bílá vína. Pokud se rozhodnete darovat červené víno, řiďte se třetí radou. Většina lidí totiž preferuje červená plnějšího charakteru.

Jaká vína vybrat?

Z bílých vín je, dle mých zkušeností, sázka na jistotu Ryzlink. Náš bestseller je suchý moselský Riesling Rosenhof z vinařství Fritzen (podívat se můžete i na všechny naše moselské Ryzlinky). Ten uspokojí i znalce, navíc nezruinuje peněženku. Z Moravy zkuste VOC Ryzlink Velký Sonberk.

Z červených pak doporučuji jako dárek oblíbené ovocné Primitivo z jihu Itálie. Název odrůdy neznamená, že je víno primitivní, ale rané. Díky svému ovocnému charakteru a nízkým taninům zaujme široké spektrum lidí. Zachutná i těm, kteří s červeným vínem teprve „začínají“. Super je BIO Primitivo Vigne Vecchie, Duca Carlo Guarini. Nebo naopak můžete vybrat něco robustnějšího a kořenitějšího. Zkuste odrůdu vína Nine Stones Shiraz z prestižní oblasti Barossa Valley.

Pokud obdarovaný začíná svět vína teprve objevovat, ve většině případů bude platit, že jej jako dárek potěší lahev polosuchého nebo polosladkého vína. Zvolte třeba oblíbený polosuchý Ryzlink z Mosely

Podívejte se na náš výběr nejlepších vín, vhodných jako dárek.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

DARUJTE VÍNA S PŘÍBĚHEM MÍSTO OBYČEJNÝCH LAHVÍ

JAKÝM ČERVENÝM VÍNEM ZAČÍT?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)