DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

DARUJTE VÍNA S PŘÍBĚHEM MÍSTO OBYČEJNÝCH LAHVÍ

V minulém článku jsme se snažili pomocí statistiky rozlousknout, jaká vína vybrat, když vůbec netušíte preference obdarovaného. Tentokrát bych vás chtěl inspirovat, jak namísto obyčejných lahví rozdávat vína s příběhem.

Darujte vína s příběhem místo obyčejných lahví OceněnáVína_CZ

 

Jak přidat vinnému dárku na hodnotě?

Možností máte hned několik: 

  1. Sáhněte po lahvích z menších rodinných vinařství. Objevíte tak vína, která mají konkrétní rukopis a byla sklízena ručně, s maximální péčí.   
  2. Vyzkoušejte BIO či, u nás populární, autentická vína. Ta byla ošetřována v souladu s přírodou a s minimem zásahů. Jen podotýkám, že i BIO vína musí dobře chutnat. Prozkoumejte třeba náš výběr bílých a červených biovín.
  3. Vyberte vína z nejlepších poloh světa, extrémní nadmořské výšky nebo hodně starých vinicShiraz z Barrosa Valley, francouzský Sauvignon Blanc z oblasti Sancerre, Chardonnay z Burgundska, německý Ryzlink z Rheingau, argentinský Malbec Vallisto z neuvěřitelných 1900 m n. m., Grenache ze španělského Prioratu, kde najdete až 120 let staré vinice.
  4. Volte vína s výjimečným oceněním. Nejlepší Sauvignon světa z vinařství Vavasour z Nového Zélandu. Víno hodnocené mezinárodními kritiky 95 body ze 100 jako třeba Rioja Reserva 2010. Moravská vína vybraná do Salonu vín nebo německá vína označená zkratkou VDP, tu nejdete na lahvích sdružení top vinařů Německa.
  5. Někdy, když máte štěstí, u vína najdete ještě silnější příběh. Například, že si víno vybrala anglická královna Viktorie a doteď se dováží do sklepů Buckinghamského paláce – Riesling Königin Victoriaberg 2016 z vinařství Flick.

 

Podívejte se na všechny naše tipy na vína s příběhem, vhodná jako dárek.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

JAKÉ VÍNO VYBRAT JAKO DÁREK, KDYŽ NEMÁTE ANI TUŠENÍ?

NAŠE TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO CELOU RODINU

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)