DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

JAKÝ DÁREK VYBRAT PRO VINAŘE A MILOVNÍKY VÍNA?

Vybrat dárek pro vinaře a milovníky vína je obecně oříšek, který není tak jednoduché rozlousknout. Mají své názory na téměř všechno - od oblasti, přes ročníky, po oblíbenou odrůdu. I když se výběr správné láhve může zdát jako nemožný úkol, existuje spousta univerzálních vín, které dokážou potěšit široký okruh zběhlých vinařů. A neplatí u nich pravidlo, že za láhev dobrého vína musíte zaplatit vysokou cenu. 

Bílá vína

článek dárek pro vinaře 2

Riesling Hochheimer Königin Victoriaberg 2022, trocken Flick

Náš věčně známý bestseller Královský Ryzlink už znáte. A není divu, jedná se o víno z německého vinařství Flick, který je členem elitního sdružení nejlepších vinařů Německa. Přidejme k tomu vyhlášenou oblast Rheingau a fakt, že samotná královna Viktorie svolila, aby se po ní pojmenovala vinice, na které hrozny rostou. Dodnes se do Buckinghamského paláce toto víno dováží, takže neurazí ani skutečného znalce. 

 

BIO Riesling Eisquell trocken 2022, BattenfeldSpanier, Rheinhessen VDP

Další německý Ryzlink, tentokrát v BIO kvalitě z vinařství BattenfeldSpanier, ze kterého pochází nejlepší Ryzlinky na světě. Komplexní a intenzivní zážitek vás nemine a ani tato láhev není v nejmenším špatnou volbou pro vybíravý jazyk sommeliéra.

 

Chardonnay Bourgogne les Dressolles 2020, André Goichot

Kvalitní burgundské Chardonnay z francouzského vinařství André Goichot, které vás nadchne svým harmonickým dojmem a komplexní paletou chutí. Můžete jej otevřít rovnou nebo mu dát 4-5 let archivace a užít si ještě intenzivnější zážitek.

 

Pálava 2022, výběr z hroznů, Piálek & Jäger, polosladké

Moravská Pálava nesmí chybět. Tahle konkrétní nabízí úplně všechno, co od perfektní Pálavy očekáváte, je čistá, svůdná, osvěžující a šťavnatá. Učebnicový příklad toho, jak má Pálava chutnat. Piálek & Jäger je navíc znojemské vinařství v BIO režimu, které zůstává věrné tradičnímu vinobraní. 

 

Albariño Etiqueta Ambar 2021, Granbazán, Rias Baixas

Španělské Albariño, které si našlo cestu až do michelinských restaurací. Kritici ho hodnotí od 90 bodů výš a teď si můžete rozšířit své vinné obzory i vy doma a tuhle výjimečnou láhev z břehů Atlantiku ochutnat v pohodlí domova. 

Červená vína

článek dárek pro vinaře 3

Rioja Reserva 2011, Bodegas Escudero

Nový ročník naší nejprodávanější Reservy. Plná pusa chuti, harmonické, čokoládově ovocné, dlouhé. Znatelné terciární tóny sušené višně, švestky, čokolády a krabice od doutníků. Jedná se o víno archivované 11 let, takže vás čeká skutečně vinařský zážitek.

 

BIO Primitivo Boemondo 2018, Duca Carlo Guarini, Salento IGT

Opravdu velké víno s komplexní vůní, chutí a nekonečně dlouhou, ovocnou dochutí. Jedná se o víno s elegantním projevem, u kterého si plně vychutnáte každou kapku. Navíc v BIO kvalitě.

 

Malbec 2016, Familia Furlotti, Mendoza, Argentina

Špičkový Malbec z Mendozy. Je plný ovoce a chuti, koncentrovaný, extraktivní. To, že to není žádné ořezávátko, dokládá hodnocení 94 body od kritika Jamese Sucklinga. Čeká vás plná pusa chutí.

 

Nero d´Avola Riserva Cutaja 2018, Corte Ferro, DOC Sicilia

Tohle červené je komplexní, perfektní vyzrálé a vyvážené červené víno, které rozhodně stojí za hřích. Chcete ochutnat vyšší ligu méně známé odrůdy, která by se rozhodně neměla přehlížet, Nero D'Avola? Není lepší výběr než tato láhev.

 

Crianza Viña Magna 2019, Dominio Basconcillos, Ribera del Duero

Tohle je náš objev z rodinného vinařství ceněný mezinárodními kritiky a vítěz našich degustací španělských vín v novém ročníku. Koncentrované a harmonické, s předlouhou dochutí. Ochutnáte opravdu výjimečné víno, vyhrálo v degustaci i mezi mnohem dražšími víny.

 

Šumivá vína

článek dárek pro vinaře 4

BIO Crémant D'Alsace Brut, Charles Baur

Úžasné šumivé víno, které strčí do kapsy nejedno Champagne, a to za 1/2 jeho ceny. Můžete si tak užít opravdu luxusní bublinky vyrobené Champagne metodou. Toto víno si je vážně perfektním dárkem pro každého milovníka bublin. Garantujeme, že obdarovaného nadchne.

 

Champagne Premier Cru Signature, Bauchet, Brut v dárkovém balení

Křupavě minerální Champagne z Premier Cru vinic s dominantním podílem Chardonnay zaujme především díky své eleganci a šťavnaté, křupavě minerální chuti, není náhodou že vín získalo i 90 bodů v mezinárodně uznávané soutěži Decanter Wine Awards. Navíc rovnou přichází v luxusním dárkovém balení, takže ho nemusíte balit sami.

 

Champagne Grand Cru a Bouzy, Cuvée Reserve, Maurice Vesselle, Extra Brut

Velké víno, které si oblíbily ty nejlepší michelinské restaurace nejen v Paříži, komplexní a sofistikované, minerální a ovocné, s epochálně dlouhou dochutí, ale co byste mohli také čekat jiného od vinaře, který je posedlý kvalitou a nechává víno na kvasinkách minimálně 10 let, praktikuje hlubokou orbu ve vinici, aby révu přinutil jíst s kořeny více do hloubky a opečovává Grand Cru vinice.

Tak už jste vybrali? 

Barbora Škampová 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

NAŠE TIPY, JAK ZABALIT LÁHEV VÍNA JAKO DÁREK

CO PÍT NA SILVESTRA? BUBLINKY, ALE KLIDNĚ I BÍLÉ A ČERVENÉ

NAŠE TIPY, JAKÉ VÍNO VYBRAT K TRADIČNÍ ČESKÉ ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘI

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)