DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

VÍNO A KALORIE – JAK ZAPADÁ VÍNO DO DIETY?

Je možné, že vás začátkem nového roku napadají všelijaké bláznivé otázky. Jako například kolik je kalorií ve víně a zda se hodí do diety. Než se do toho vůbec pustíme, mé 2 základní rady zní. Nic se nemá přehánět, to platí i u počítání kalorií, a vždy preferujte kvalitu nad kvantitou.

Kalorie a víno, jak se hodí víno do diety OceněnáVína_CZ

Odkud se berou kalorie ve víně?

Můžou za ně dvě složky: alkohol a zbytkový neprokvašený cukr. V číslech to znamená, že 1 gram alkoholu odpovídá hodnotě 7 kcal a 1 gram cukru má 4 kalorie. Může se tak překvapivě stát, že suché červené víno s vyšším obsahem alkoholu bude mít více kalorií než lehčí sladké bílé víno. Klamat tělem mohou i šumivá vína, tam je cukr většinou velmi dobře maskovaný svěží kyselinkou a bublinkami. Jen tak pro představu 1,5 dcl suchého vína má většinou mezi 110 a 190 kcal – u vín s vyšším alkoholem. Bublinky se pohybují někde kolem 150 kalorií. A asi vás nepřekvapí, že do vaší diety rozhodně nedoporučuji portské, které má jednak vysoký alkohol a vysoký obsah cukru. O tvrdém alkoholu a likérech ani nemluvě.

Sklenička vína vám figuru rozhodně nezničí

Zrádná u alkoholu ale není ani tak jeho kalorická hodnota, ale to, že když jej pijete ve větším množství, vyvolá v mozku pocit hladu. Navíc pak většinou máte chuť na slaná a mastná jídla. Proto je dobré se nejdříve kvalitně najíst, a především zůstat u první skleničky. 1,5 dcl kvalitního vína vám totiž figuru rozhodně nezničí. Nemusíte se bát ani o nedopité víno. Otevřenou lahev vám na 2-3 večery v pohodě uchová běžně dostupná vakuovací pumpička.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)