DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Párování vína s jídlem

Tady se dozvíte všechno důležité o snoubení vína a jídla dohromady. Pokud tápete, kterou láhev zvolit k výborné večeři nebo výjimečným příležitostem, tady jste správně.


 

JAKÉ VÍNO K RYBĚ? PRŮVODCE PRO DOKONALÉ SPOJENÍ CHUTÍ

Spojení výborné čerstvé ryby s vínem je zkrátka neodolatelná kombinace. Určitě už jste někdy zaslechli, že ryby se běžně párují s bílým vínem. Ale nemusí to být nutně pravidlem! Ovocné, lehčí červené nebo růžové se může stejně tak výborně hodit k pečené nebo grilované rybě nebo sushi. Záleží na druhu ryby a její přípravě. Tak jak si správně vybrat?

BLESKOVÝ PRŮVODCE PRO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA Z GRILU

Máte rádi víno, ale nejste si jistí, jak jej párovat k jídlu při grilování? Chcete za 60 sekund proniknout do párování vína a jídla z grilu? Tak čtěte dál...

JAK VYBRAT NEJLEPŠÍ VÍNO PRO PÁROVÁNÍ S DRŮBEŽÍ?

Určitě jste už slyšeli, že k drůbežímu masu se hodí bílé víno. Neplatí to ale vždycky. Záleží nejen na druhu masa, ale i na způsobu jeho přípravy a velmi důležitou roli má i koření a omáčka. Pojďme se tedy společně podívat, jak vybrat ta nejlepší vína ke kuřeti, krůtě, či kachně.

OBJEVTE TAJEMSTVÍ PÁROVÁNÍ VÍNA A SÝRA

Přemýšlíte, jak si zpestřit setkání s přáteli nebo potěšit svou drahou polovičku? Zkuste párování sýra a vína.

VÍNO A SÝR - GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT

Chcete se naučit, jak pozvednout své vinné radovánky na gastronomický zážitek? Mám pro vás několik inspirativních tipů na zajímavé kombinace. Vše navíc zvládnete s minimálním úsilím a doslova za 5 minut. Stačí jen vybrat ke kvalitním sýrům správné doplňky a vhodně je kombinovat s vínem. Výsledek vás nadchne. 

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

Kolem párování vín a jídla koluje spousta mýtů a běžnému smrtelníkovi se zdá, že do něj nemůže nikdy proniknout. Ale nebojte, minimálně u párování vína k základním ingrediencím a nepřekombinovaným domácím jídlům byste měli být s pomocí našeho párovacího desatera schopni vybrat správnou lahev.

OBJEVTE KOUZLO PÁROVÁNÍ VÍNA A ČOKOLÁDY

Máte rádi čokoládu a láká vás vyzkoušet něco nového? Nebo hledáte zajímavý nápad na romantický večer? Zkuste to s párováním vína a čokolády. Prozradím vám, jak postupovat a na co si naopak dát pozor.

JAK PÁROVAT BURGERY S VÍNEM A KDY SI DÁT RADĚJI COLU?

Hledáte novou inspiraci do grilovací sezóny? Mám pro vás 3 jednoduché kroky, jak vyladit párování burgerů s vínem k dokonalosti. Navíc vám prozradím, kdy k burgeru víno rozhodně nezkoušet.

JAK PÁROVAT VÍNA K VÁNOČNÍMU CUKROVÍ?

Protože už se pomalu začínají oprašovat formičky a válečky, nakupovat zásoby oříšků a vanilkového cukru, rozhodl jsem se dnes věnovat krátké zamyšlení párování vína k jednotlivým druhům vánočního cukroví. Připravil jsem pro vás 3 zlatá pravidla párování vína se sladkostmi. 

JAK SI UŽÍT PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA NA VÁNOCE?

Přemýšlíte, jak si ještě vylepšit zážitek ze štědrovečerní večeře a svátečních jídel? Mám pro vás konkrétní tipy, jaká vína si užít s typickými vánočními pokrmy. Od kapra až po krocana, vždy budete vědět, po jakém víně sáhnout.