DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Průvodce světem vína

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

Jak poznat kvalitu vína? Obecně platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše „chutná“ a „nechutná“. Pokud se ale chcete opravdu zaměřit na to, jak kvalitní víno máte ve skleničce, odhalím vám 4 atributy, které mají všechna vysoce ceněná vína. Prozradím i jednoduchý trik, jak neomylně zhodnotit kvalitu vína, který zvládne úplně každý.

HUTNÁ A PLNÁ ČERVENÁ, KTERÁ STOJÍ ZA TO OBJEVIT

Minule jsme se věnovali tomu, s jakými červenými začít. Dnes bych se s vámi rád podělil o hutná a plná červená vína, která stojí za to objevit.

PROČ A JAK DEKANTOVAT VÍNO? ZJISTĚTE JAK NA TO

Zjistěte, jak na dekantování vína, díky několika praktickým tipům a názorné infografice. 

 

VÍNA K ARCHIVACI - JAKÁ VÍNA SE HODÍ ARCHIVOVAT?

Archivací vína dochází k uhlazení taninů pocházejících z hroznů i dubových sudů. Víno získává bohatší charakter, je komplexnější a dochází i k jeho harmonizaci. Ale ze kterých vín může vzniknout archivní víno?

BIO, NEBIO – ODHALENÍ TAJEMSTVÍ BIO VÍN

Udělejte si jasno v odlišnostech BIO, biodynamických a naturálních vín. Někteří je zatracují, jiní vyzdvihují. Sám mám tato vína rád, ale jsem vyloženě alergický na módní nekritický úžas nad všemi BIO a naturálními víny bez výjimky.

DUBOVÝ SUD BARRIQUE VE VÍNĚ JE VĚDA

Zrání v dubovém sudu spojuje ta nejlepší vína světa (tzv. bariková vína).  Od opěvovaného burgundského Chardonnay až po nejlepší červená z Bordeaux, Burgundska, Toskánska, Španělska nebo Ameriky. 

TRIK, JAK POZNAT KVALITU VÍNA

Obecně sice platí staré dobré „dá sa pít“ a „nedá sa pít“ nebo jednoduše chutná a nechutná. To je ovšem jen subjektivní hodnocení vína, které závisí na vašich osobních preferencích. A i když je to pro vás asi to nejdůležitější kritérium, ne vždy může vypovídat o reálné kvalitě či potenciálu vína. 

VÍNO A KALORIE – JAK ZAPADÁ VÍNO DO DIETY?

Je možné, že vás začátkem nového roku napadají všelijaké bláznivé otázky. Jako například kolik je kalorií ve víně a zda se hodí do diety. Než se do toho vůbec pustíme, mé 2 základní rady zní. Nic se nemá přehánět, to platí i u počítání kalorií, a vždy preferujte kvalitu nad kvantitou.

MÁ SKLENIČKA VLIV NA CHUŤ A VŮNI VÍNA?

Tvar skleničky opravdu může ovlivnit dojem z vína a pomoci mu, aby vám ukázalo to nejlepší, co v sobě má. 

VÍNO PRO ŽENY: PÁROVÁNÍ ŽEN S VÍNEM. PŘEKVAPÍ VÁS NAŠE TIPY?

Je to odvážné? Uvidíme:). Přicházím se 7 tipy, jak zaručeně potěšit 7 typů žen výběrem správné lahve vína. Ať už byste rádi vybrali vhodné víno pro přítelkyni nebo pro manželku, každou ženu můžete překvapit nápaditým výběrem kvalitního vína jako dárek nebo jen tak, třeba právě dnes.