DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Můj příběh - sommelier Vladimír Vaněk

foto UPM8.cz    (1) (1) (1)„Rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem, bez rizika špatné volby.

 

Sám vím, jak je svět vína složitý a ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil.  Vín jsou tisíce a mění se každým ročníkem, tak kdo se v tom má vyznat…

 

Proto pro vás ročně přechutnám přes 1500 vín a vyberu jen 100 nejlepších. To je v průměru jen 7 vín ze 100 degustovaných."

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier OceněnáVína.cz

 

Šokující vinné začátky. Za všechno může ženská!

Asi tomu nebudete věřit, ale za vším stála žena. Asi před 12 lety se se mnou rozešla jedna slečna a já ten večer doma objevil lahev, polosladké Rulandy od Krista. Víno mi tak zachutnalo, že jsem objevil nejen dno lahve, ale i novou lásku – k vínu.

Ale nebojte, nestal se ze mě náruživý pijan. Na víně mě baví především jeho ochutnávání a nekonečné objevování jeho rozmanitosti.

A tak jsem vesele začal objevovat svět vína. 

Jak? Naprosto klasicky, tak, jak to asi znáte i vy. Začal jsem s polosladkými a polosuchými bílými moravskými víny, následovala vína suchá nejen z Moravy, ale i z Francie, Německa, Rakouska… bavilo mě otevřít třeba 2 vína naráz a srovnávat je mezi sebou, zavakuovat je a vrátit se k nim další den…

Červené víno jsem ochutnal až na sommeliérském kurzu. Zase za to mohla ženská…

K červeným vínům jsem se dostal, teď přijde asi další šok, poprvé až na sommeliérském kurzu. Zase za to mohla ženská. Bylo to díky mé tehdejší přítelkyni. Ta mi k Vánocům dala sommelierský kurz. Až během kurzu jsem pil poprvé červené víno. A začalo to nanovo: nejdříve ovocnější červená z Chile a zbytku Nového světa, pak Francie, Španělsko a Itálie…

Z hobby do profesionálního hodnocení vína

Po sommeliérském kurzu mě objevování světa vína začalo bavit ještě více, a tak jsem si udělal senzorické zkoušky a mezinárodní certifikát.

Od roku 2011 profesionálně hodnotím v soutěži Prague Wine Trophy a nyní studuji 2letý program Diploma in Wine and Spirits zastřešený organizací Wine and Spirits Educational Trust v Londýně. 

Víno jsem ale pořád měl jen jako hobby a na hodnocení vína jsem si bral dovolenou:). Až v roce 2015 jsem do toho prásknul a založil vlastní projekt Oceněnávína.cz. Po 12 letech jsem tak odešel ze světa marketingu velkých korporací, abych začal znova od nuly. 

Aktuálně ročně přechutnám 1500–2000 vín z menších a středních rodinných vinařství, převážně z Evropy, z těch pak pro vás vybírám vína s nejlepším poměrem cena/výkon.

Mou výhodou je, že nejsem závislý na žádném vinaři nebo dovozci a to, co dělám, mě baví. Jednoduše vybírám vína s nejlepší hodnotou a představuji vám je na těchto stránkách.

Projekt Oceněnávína.cz si klade za cíl pro vás svět vína zjednodušit. Vína vám přísným 4fázovým výběrem „předfiltrovat“ a vybrat jen ta, která stojí za to ochutnat. Za každé víno v nabídce proto dám ruku do ohně, každé jsem osobně vybral, popsal a ochutnal, a to i v aktuálním ročníku. 

Jednoduše vám chci přinést lepší zážitky s vínem, bez rizika špatné volby.

Přeji vám krásné zážitky nejen při objevování nových vín.

Vláďa Vaněk, zakladatel a head sommelier OceněnáVína.cz