DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Můj příběh - sommelier Vladimír Vaněk

foto UPM8.cz    (1) (1) (1)„Rád bych vám pomohl zjednodušit svět vína a přinesl vám lepší zážitky s vínem, bez rizika špatné volby.

 

Sám vím, jak je svět vína složitý a ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil.  Vín jsou tisíce a mění se každým ročníkem, tak kdo se v tom má vyznat…

 

Proto pro vás ročně přechutnám přes 1500 vín a vyberu jen 100 nejlepších. To je v průměru jen 7 vín ze 100 degustovaných."

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier OceněnáVína.cz

 

Šokující vinné začátky. Za všechno může ženská!

Asi tomu nebudete věřit, ale za vším stála žena. Asi před 12 lety se se mnou rozešla jedna slečna a já ten večer doma objevil lahev, polosladké Rulandy od Krista. Víno mi tak zachutnalo, že jsem objevil nejen dno lahve, ale i novou lásku – k vínu.

Ale nebojte, nestal se ze mě náruživý pijan. Na víně mě baví především jeho ochutnávání a nekonečné objevování jeho rozmanitosti.

A tak jsem vesele začal objevovat svět vína. 

Jak? Naprosto klasicky, tak, jak to asi znáte i vy. Začal jsem s polosladkými a polosuchými bílými moravskými víny, následovala vína suchá nejen z Moravy, ale i z Francie, Německa, Rakouska… bavilo mě otevřít třeba 2 vína naráz a srovnávat je mezi sebou, zavakuovat je a vrátit se k nim další den…

Červené víno jsem ochutnal až na sommeliérském kurzu. Zase za to mohla ženská…

K červeným vínům jsem se dostal, teď přijde asi další šok, poprvé až na sommeliérském kurzu. Zase za to mohla ženská. Bylo to díky mé tehdejší přítelkyni. Ta mi k Vánocům dala sommelierský kurz. Až během kurzu jsem pil poprvé červené víno. A začalo to nanovo: nejdříve ovocnější červená z Chile a zbytku Nového světa, pak Francie, Španělsko a Itálie…

Z hobby do profesionálního hodnocení vína

Po sommeliérském kurzu mě objevování světa vína začalo bavit ještě více, a tak jsem si udělal senzorické zkoušky a mezinárodní certifikát.

Od roku 2011 profesionálně hodnotím v soutěži Prague Wine Trophy a nyní studuji 2letý program Diploma in Wine and Spirits zastřešený organizací Wine and Spirits Educational Trust v Londýně. 

Víno jsem ale pořád měl jen jako hobby a na hodnocení vína jsem si bral dovolenou:). Až v roce 2015 jsem do toho prásknul a založil vlastní projekt Oceněnávína.cz. Po 12 letech jsem tak odešel ze světa marketingu velkých korporací, abych začal znova od nuly. 

Aktuálně ročně přechutnám 1500–2000 vín z menších a středních rodinných vinařství, převážně z Evropy, z těch pak pro vás vybírám vína s nejlepším poměrem cena/výkon.

Mou výhodou je, že nejsem závislý na žádném vinaři nebo dovozci a to, co dělám, mě baví. Jednoduše vybírám vína s nejlepší hodnotou a představuji vám je na těchto stránkách.

Projekt Oceněnávína.cz si klade za cíl pro vás svět vína zjednodušit. Vína vám přísným 4fázovým výběrem „předfiltrovat“ a vybrat jen ta, která stojí za to ochutnat. Za každé víno v nabídce proto dám ruku do ohně, každé jsem osobně vybral, popsal a ochutnal, a to i v aktuálním ročníku. 

Jednoduše vám chci přinést lepší zážitky s vínem, bez rizika špatné volby.

Přeji vám krásné zážitky nejen při objevování nových vín.

Vláďa Vaněk, zakladatel a head sommelier OceněnáVína.cz

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení