DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno doručujeme po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Můj příběh - sommeliér Vladimír Vaněk

foto UPM8.cz    (1) (1) (1)"Rád bych Vám, pomohl zjednodušit svět vína a přinesl Vám lepší zážitky s vínem bez rizika špatné volby.

 

Sám vím jak je svět vína složitý a ani nepočítám, kolikrát jsem se výběrem vína spálil.  Vín je tisíce a mění se každým ročníkem, tak kdo se v tom má vyznat…

 

Proto pro Vás ročně přechutnám přes 1500 vín a vyberu jen 100 nejlepších. To je v průměru jen 7 vín ze 100 degustovaných."

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier www.ocenenavina.cz

 

 Šokující vinné začátky. Za všechno může ženská!

Asi tomu nebudete věřit, ale za vším stála žena. Asi před 12 lety se se mnou rozešla jedna slečna a já ten večer doma objevil lahev, polosladké Rulandy od Krista. Víno mi tak zachutnalo, že jsem neobjevil jen dno lahve, ale i novou lásku – k vínu.

Ale nebojte, nestal se ze mě náruživý pijan. Na víně mě baví především jeho ochutnávání a nekonečné objevování jeho rozmanitosti.

A tak jsem vesele začal objevovat svět vína.

Jak? Naprosto klasicky, tak jak to asi znáte i vy. Začal jsem s polosladkými a polosuchými bílými moravskými víny, následovala vína suchá nejen z Moravy, ale i z Francie, Německa, Rakouska… bavilo mě otevřít třeba 2 vína naráz a srovnávat je mezi sebou, zavakuovat je a vrátit se k nim další den…

Červené víno jsem ochutnal až na someliérském kurzu. Zase za to mohla ženská…

K červeným vínům jsem se dostal, teď přijde asi další šok, poprvé až na sommeliérském kurzu. Zase za to může ženská. Bylo to díky mé tehdejší přítelkyni. Ta mi k Vánocům dala sommeliérský kurz. Až během kurzu jsem pil poprvé červené víno. A začalo to nanovo nejdříve ovocnější červená z Chile a zbytku Nového světa pak Francie, Španělsko a Itálie…

Z hobby do profesionálního hodnocení vína

Po sommeliérském kurzu mě objevování světa vína začalo bavit ještě více, a tak jsem si udělal senzorické zkoušky a mezinárodní certifikát.

Od roku 2011 profesionálně hodnotím v soutěži Prague Wine Trophy a nyní studuji 2letý program Diploma in Wine and Spirits zastřešený organizací Wine and Spirits Educational Trust v Londýně. 

Víno jsme měl, ale pořád jen jako hobby a na hodnocení vína jsme si bral dovolenou:). Až v roce 2015 jsem do toho prásknul, založil vlastní projekt Oceněnávína.cz. Po 12 letech jsme tak odešel ze světa marketingu velkých korporací, abych začal znova od nuly. 

Aktuálně ročně přechutnám 1500–2000 vín z menších a středních rodinných vinařství převážně z Evropy, z těch pak pro Vás vybírám vína s nejlepším poměrem cena/výkon.

Mou výhodou je, že nejsem závislý na žádném vinaři nebo dovozci a to, co dělám mě baví. Jednoduše vybírám vína s nejlepší hodnotou a představuji vám je na těchto stránkách.

Oceněnávína.cz si kladou za cíl pro Vás svět vína zjednodušit. Vína Vám přísným 4 fázovým výběrem „předfiltrovat“ a vybrat jen ta, která stojí za to ochutnat. Za každé víno v nabídce proto dám ruku do ohně, každé jsem osobně vybral, popsal a ochutnal i v aktuálním ročníku. 

Jednoduše Vám chci přinést lepší zážitky s vínem bez rizika špatné volby.

Přeji Vám krásné zážitky nejen při objevování nových vín.

Vláďa Vaněk

zakladatel a head sommelier www.ocenenavina.cz