DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Tipy dle období a svátků

Tady se dozvíte všechno důležité o výběru toho správného vína k různým příležitostem, svátkům či ročním obdobím. Ať už vás zajímá, jaké víno zvolit ke štědrovečerní večeři nebo nevíte, jaká láhev se hodí na letní dlouhé večery, tady jste správně.


 

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

Přemýšlíte, jak vylepšit zážitek z Velikonoc? Zkuste to s párováním vína a jídla. Od salátu přes nádivku, kůzlečí až po jarní kuřátko, vždy budete vědět, po jakém víně sáhnout. Připomeneme si nejen české tradice, ale zároveň s nimi budete moct vyzkoušet i vína z celé Evropy v kombinaci s typickými velikonočními jídly.

 

JAKÝ DÁREK VYBRAT PRO VINAŘE A MILOVNÍKY VÍNA?

Vybrat dárek pro vinaře a milovníky vína je obecně oříšek, který není tak jednoduché rozlousknout. Mají své názory na téměř všechno - od oblasti, přes ročníky, po oblíbenou odrůdu. I když se výběr správné láhve může zdát jako nemožný úkol, existuje spousta univerzálních vín, které dokážou potěšit široký okruh zběhlých vinařů. A neplatí u nich pravidlo, že za láhev dobrého vína musíte zaplatit vysokou cenu. 

NAŠE TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO CELOU RODINU

Letos už si nemusíte lámat hlavu, co komu věnovat pod stromeček. Vybrali jsme pro vás perfektní dárky pro každého člena rodiny! 

CO PÍT NA SILVESTRA? BUBLINKY, ALE KLIDNĚ I BÍLÉ A ČERVENÉ

Málokdo si dokáže Silvestr představit bez bublinek. Ať už oslavu připravujete sami doma nebo se rozhodnete navštívit nějaký podnik či novoroční party, vždycky bude na stole šumivé víno. A jestli budete mít to štěstí, že si můžete láhev vybrat sami, budou se vám hoditi naše tipy, jak zvolit to nejlepší víno na oslavu Silvestra. Ať už to bude víno šumivé, bílé nebo červené

NAŠE TIPY, JAKÉ VÍNO VYBRAT K TRADIČNÍ ČESKÉ ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘI

Vánoční svátky se neobejdou bez výborného jídla, plných stolů nejrůznějších delikates, táců s cukrovím a skvělého pití. Abyste se vyhnuli složitému vybírání toho správného vína k přípitku a hledáním perfektních kombinací chutí a vůní, přinášíme vám nálož inspirace, jaké víno zvolit k vaší slavnostní tabuli na Štědrý večer. 

NAŠE TIPY, JAK ZABALIT LÁHEV VÍNA JAKO DÁREK

Láhev není zrovna nejpraktičtější tvar na zabalení dárku. Pokud jste už někdy darovali víno, pravděpodobně jste ho jen dali do dárkové tašky. Ale existuje několik originálních způsobů, jak zabalit víno jako dárek. A nemusí to být vůbec náročné! Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak víno zabalit, a udělat z něj zajímavý, originální a hezký dárek na pohled. 

JAKÉ VÍNO SE HODÍ KE SVATOMARTINSKÉ HUSE

Vedle svatomartinské husy si pravděpodobně automaticky představíte svatomartinské víno. Tuto kombinaci přímo doporučuji, pokud si jdete s rodinou sednout do restaurace, kde si užijete sklenku svatomartinkého vína k pečené huse. Když si ale připravíte husu doma, s knedlíkem a se zelím, chcete si otevřít kvalitní láhev vína a užít si úžasné kombinace chutí. 

HALLOWEEN – VÍNA K HORORU I ROZJÍMÁNÍ

Jak naše Dušičky, tak Halloween mají kořeny u Keltů. Ti měli jen dvě roční období – světlou a tmavou část roku. Začátek tmavé části roku se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu jako svátek Samhain, v překladu „konec léta“. Výjimečnost této noci byla dána i vírou, že se stírá hranice mezi mrtvými a živými a duchové vstupují do našeho světa. 

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

Pojďme společně objevit, která vína a filmy se k sobě hodí a zlepší zážitek   Filmový svět a svět vína k sobě má možná blíž, než byste očekávali. Spousta filmových hvězd vlastní vinařství nebo alespoň víno nesoucí jejich jméno.

PŘIVÍTEJTE JARO SVĚŽÍMI VÍNY

S prvními jarními paprsky se mnozí z nás odklánějí od těžších červených vín, která nám více seděla na podzim a v zimě, a začínáme více vyhledávat lehčí a svěží bílá vína. Připravil jsem proto několik konkrétních tipů na vína a doporučené jarní párování s jídlem.