DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Druhy a odrůdy vína

Tady se dozvíte všechno důležité o různých odrůdách vína. Ať už vás zajímá, odkud pochází, jak tento druh vína vznikl, kde se pěstuje, nebo k jakému jídlu se hodí, tady jste správně.


 

CABERNET FRANC - PROZKOUMEJTE JEHO BOHATOST A ELEGANCI

Cabernet Franc je starobylá odrůda z francouzského regionu Bordeaux, která je potomkem odrůd Cabernet Sauvignon a Sauvignon Blanc. Jeho ovocná chuť si získala srdce nejednoho milovníka červeného vína a kromě Francie se rozšířila mimo jiné i do Kalifornie a Argentiny. Pojďme se společně podívat na jeho charakteristiku a nápady na kombinaci Cabernetu s různými pokrmy.

ŠUMIVÉ VÍNO CRÉMANT - ŠAMPAŇSKÉ V BLEDĚ MODRÉ

Šumivé víno, které často na plné čáře dorovnává šampaňské - a není divu, vyrábí se stejným způsobem, jenom na jiných místech. Smetanové bublinky, ovocná a svěží chuť, bylinné a kořeněné tóny. Ať už otevřete láhev Crémantu na přípitek nebo si ho užijete k nějakému výbornému jídlu, zážitek z francouzských vinic vás nemine.

BARBERA - VÍNO S DUŠÍ PIEMONTU

Barbera je červená odrůda z italského Piemontu, který se na ni vyloženě specializuje. Je typická pro svou živou kyselinku a třešňovou chuť, schopnost stárnutí a úžasný vývoj v čase, ve kterém získává komplexnost a zajímavost. Ale i jako mladé víno si ji rozhodně užijete a nezklame vás. Díky své typické kyselosti je úžasným parťákem k mnoha druhům jídel.

NEGROAMARO - TAJEMNÝ KLENOT PUGLIE

Odrůda, která není tak známá, ale rozhodně stojí za vaší pozornost. Negroamaro z italské Puglie (Apulie) přináší bohatý ovocný zážitek z červeného vína. Podívejte se s námi na charakteristiku tohoto neprofláknutého klenotu italských vinic a nechte se inspirovat, k jakému jídlu si sklenku Negroamara nalít.

ČERVENÉ VÍNO GRENACHE - OSLOVÍ VAŠE SMYSLY

Francouzky Grenache neboli Garnacha, jak ji říkají Španělé, vás okouzlí ve své červené i růžové verzi, překvapí svou plnou ovocnou chutí a kořenitými nuancemi. Pěstuje ji téměř celý svět, tvoří z ní blendy nebo cuvée, Francouzi dokonce i Châteaunef-du-Pape - červené víno té nejvyšší kvality.

SANGIOVESE - TRADIČNÍ TOSKÁNSKÉ ČERVENÉ

Není to zrovna nejznámější odrůda červeného vína, ale rozhodně stojí za pozornost. Sangiovese je toskánský klenot, který perfektně zrcadlí terroir a překvapí vás svou všestranností a různými styly. Perfektní víno k italským špagetám, pizze ale i hořké čokoládě. Pojďte s námi objevit tuto tajemnou odrůdu a nechte se inspirovat nápady na párování s jídlem.

MALBEC - FRANCOUZSKÉ ČERVENÉ, KTERÉ VÁS OČARUJE

Malbec je červené víno z Francie purpurové barvy s bohatou ovocnou chutí, kterého ale spíše znáte z argentinské Mendozy. Pojďme se společně podívat, jaký je rozdíl mezi francouzským, argentinským a chilským Malbecem, v jakých regionech ho najdete a k jakému výbornému jídlu si sklenku tohoto rudého, kořeněného a plného červeného dát.

SYRAH A SHIRAZ - DVĚ TVÁŘE JEDNÉ KLASIKY

Francouzky Syrah, anglicky Shiraz - to je jedno z nejoblíbenějších červených vín. A není divu - je všestranné, zrcadlí svůj terroir, je ovocné a kořenité, navíc je perfektním adeptem na párování s pořádným kusem masa. Pojďme se společně podívat na tuto odrůdu od francouzské Rhôny až po australské údolí Barossa Valley.

RULANDSKÉ BÍLÉ - STAROBYLÁ ELEGANTNÍ A KVĚTINOVÁ ODRŮDA

Rulandské bílé, Pinot Blanc nebo Weissburgunder - starobylá odrůda bílého vína, kterou najdete ve variantách od suchého po polosladké víno s úžasnou svěžestí a živou mineralitou. Ať už sáhnete po nějaké francouzské nebo německé verzi, nebo si dopřejete naše moravské, užijete si ovocnou, květinovou smršť se širokou paletou vůní. Nezklame vás ani jako parťák k výbornému jídlu - pojďme se společně podívat na hrozen této výjimečné a originální odrůdy.

RYZLINK VLAŠSKÝ - SKVOST MORAVSKÝCH VINIC

Ryzlink vlašský je tradiční stará odrůda, kterou neskolí ani pořádná zima. Vlašák skvěle odráží své terroir, které většinou najdete ve střední Evropě, je květinový, bylinkový, minerální i svěží. Nabízí zkrátka vše, co byste od suchého vína očekávali. Poznejte jeho historii, podívejte se s námi, kde se pěstuje a inspirujte se párováním této odrůdy s jídlem.