DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Champagne

Champagne je šumivé víno, to pravé francouzské Champagne se smí vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne a je jednoznačným králem mezi šumivými víny na světě.

 

Nejprodávanější

6 položek celkem

Cena

5694294
15694294

Značky

Hodnocení

Klasifikace, přívlastek

Obsah cukru

Ocenění

Příležitost

Vinařská oblast

Země původu

Položek k zobrazení: 6
Champagne Premier Cru Signature, Bauchet, Brut dárkové balení OceněnáVína CZ (1)
1 139 Kč

Křupavě minerální Champagne z Premier Cru vinic s dominantním podílem Chardonnay vás zaujme především díky...

699
Champagne Premier Cru Tradition, Lacuisse Freres, Brut
899 Kč

Super udělané ovocně minerální Champagne z malého vinařství, jedná se prakticky o Blanc de Noir i když je...

700
Champagne Grand Cru a Bouzy, Cuvée Reserve, Maurice Vesselle, Extra Brut OceněnáVína CZ (1)
1 289 Kč

Velké víno, které si oblíbily ty nejlepší michelinské restaurace nejen v Paříži, komplexní a sofistikované,...

701
Champagne Premier Cru Signature, Bauchet, Brut 0,375l OceněnáVína CZ (1)
569 Kč

Křupavě minerální Champagne z Premier Cru vinic s dominantním podílem Chardonnay vás zaujme především díky...

698
Objevte rozmanitost šumivých vín OceněnáVína CZ
ZDARMAZDARMA
1 924 Kč

Objevte na vlastní chuťové pohárky rozdíly v šumivých vínech. Poznáte tak nejen vliv rozdílných metod...

130-391-430-913-872-867
Luxusní bubliny v Champagne stylu – porovnejte si Champagne vs. Crémant vs. Cava OceněnáVína CZ
ZDARMAZDARMA
4 294 Kč

Dopřejte si sadu bublinek dělaných champagne metodou. Od luxusního grand cru Champagne, které se podává i v...

130-780-391-699-700-701

Champagne je šumivé víno, to pravé francouzské Champagne se smí vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne a je jednoznačným králem mezi šumivými víny na světě.

 

Pojem Champagne

Champagne je specifický druh šumivého vína, které se vyrábí s oblasti Francie Champagne. Tento název je chráněný označením původu, jen vína vyrobená v této oblasti mohou nést tento název, což chrání původ a kvalitu pravého šampaňského. Často se každé šumivé víno označuje jako šampaňské, což je chyba - šumivé víno lze jednoduše označit jako sekt. Pravé šampaňské je jen jedno - to francouzské ze Champagne.

 

Historie Champagne

Historie Champagne sahá až do starověkého Říma, kdy byla oblast známá pro své vinice. Po pádu Římské říše pěstování révy poněkud upadlo v zapomnění, což se změnilo až v 17. století, kdy se oblast Champagne stala velmi známou pro svá šumivá vína. Výroba byla tehdy složitá, vína se fermentovala jen jednou, takže nebyla šumivá. To se změnilo až druhotným kvašením v láhvi, které vytváří bublinky. Během 19. století se oblast stala velmi oblíbenou mezi evropskou aristokracií a Champagne víno se globálně rozšířilo do celého světa. 

 

Výroba Champagne

Metoda „Champagne“ nebo také „Tradiční“ metoda spočívá v tom, že druhotné kvašení, při kterém se bublinky tvoří, probíhá přímo v lahvi. U pravého Champagne zůstávají kvasinky v kontaktu s vínem minimálně rok a čtvrt, proto jsou také bublinky v něm jemnější a jeho charakter komplexnější. Tekutina z hroznů odrůdy Chardonnay, Pinot Noir nebo Pinot Meunier se mísí v procesu zvaném assemblage, přidá se třtinový cukr, kvasinkové kultury a kupáž, který vyvolá druhé kvašení. Vznikne oxid uhličitý - ikonické bublinky šampaňského. Druhé kvašení trvá několik dní a poté musí minimálně 15 měsíců zrát na kvasících kalech. Následuje proces remuláže, kdy se láhev otáčí, aby se odumřelé buňky kvasinek - kaly přesunuly ze dna láhve do hrdla, které se pak zmrazí a odstraní se uzávěr, aby se mrtvé kvasinky zlikvidovaly. Během tohoto procesu odstřelování z láhve zmizí část jejího obsahu, který se pak doplní směsí vína a cukru, který určí jestli bude výsledné víno suché, polosuché nebo sladké.

 

Champagne v naší nabídce

Mezi nejdražší značky Champagne patří například Moët, která je také jednou z nejstarších, Veuve Clicquot, Dom Pérignon nebo Krug. Nejdražší láhve se pohybují v řádech deseti tisíců korun, nejdražší Champagne na světě se prodala za 6,5 milionu korun.

U nás láhve za miliony nenajdete, zato si vyberete pravé špičkové Champagne z vinařství Champagne Bauchet, Lacuisse Freres nebo Maurice Vesselle.