DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Vinařské oblasti

Tady se dozvíte všechno důležité o vinařských oblastech, které jsou ve světě vína známé a produkují vína na váš stůl. Ať už vás zajímá jejich historie, přístup k výrobě vína nebo jaké typické odrůdy pěstují, tady jste správně.


 

BURGUNDSKO: PROZKOUMEJTE TERROIR FRANCOUZSKÉHO DĚDICTVÍ

Oslavované jako jedno z nejprestižnějších vinařských území na světě, Burgundsko je domovem některých z nejvzácnějších a nejcennějších vín, která jsou vyhledávána milovníky vína po celém světě. Prozkoumejme společně kouzlo a jedinečnost této vinařské oblasti, její historie a špičkových vín.

BORDEAUX - VINICE V SRDCI FRANCIE

Slavná vinařská destinace Bordeaux se těší světovému uznání a prestiži snad odjakživa. Pojďme se ponořit do hlubin terroiru jihozápadní Francie, s bohatou vinařskou historií a tradicí a hlavně špičkovým vínem, které se řadí mezi ta nejlepší ve světě.

OCHUTNEJTE FRANCII: PRŮVODCE PO FRANCOUZSKÝCH VINAŘSKÝCH OBLASTECH

V srdci Evropy najdeme domov několika nejprestižnějších a nejuznávanějších vín světa. Od šumivého Champagne, přes elegantní červená vína z Burgundska, až po ty nejlepší láhve strukturovaného Bordeaux s úžasným archivačním potenciálem. Francouzské vinohradnictví je historickou tradicí, součástí kultury a nabízí jedinečný terroir, ze kterého můžeme ochutnat skutečné klenoty ve světě vína. 

OBJEVTE ITÁLII: PRŮVODCE PO NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ITALSKÝCH VINAŘSKÝCH OBLASTECH

Z Itálie pochází mnohé z nejznámějších vín světa. Pojďme si představit ty nejdůležitější vinařské oblasti Itálie, které stály za zrodem takových fenoménů jako je Barolo, Brunello, Supertoskánci, nebo třeba stále populárnější Prosecco.

BOŽSKÁ ČERVENÁ VÍNA Z RIBERA DEL DUERO - ŠPANĚLSKÝ POKLAD VE STÍNU RIOJY

Vinařská oblast Ribera del Duero, rodiště ikonických červených vín z odrůdy Tempranillo, patří k jedněm z nejlepších, ale stále relativně méně známým regionům Španělska. Vždyť Ribera del Duero dala světu legendární vinařství Vega Sicilia a Pingus, která patří mezi nejlepší vinařství světa. A to už stojí za pozornost!

OBJEVTE SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA ŠPANĚLSKA

Španělsko má většina milovníků vína spojeno především s červenými víny ze známé oblasti Rioja. Při troše štěstí si pak někdo vybaví ještě šumivé víno Cava. Rád bych vám proto představil dvě méně známá bílá vína Španělska, která rozhodně stojí za ochutnání. 

RIOJA = TEMPRANILLO

Pokud jste si oblíbili španělská červená vína, můžu vsadit poměrně vysokou částku na to, že to bylo kvůli odrůdě Tempranillo. Tato odrůda je jasná královna Španělska, a navíc je čtvrtou nejrozšířenější odrůdou na světě