DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Vinařské oblasti

Tady se dozvíte všechno důležité o vinařských oblastech, které jsou ve světě vína známé a produkují vína na váš stůl. Ať už vás zajímá jejich historie, přístup k výrobě vína nebo jaké typické odrůdy pěstují, tady jste správně.


 

BOŽSKÁ ČERVENÁ VÍNA Z RIBERA DEL DUERO - ŠPANĚLSKÝ POKLAD VE STÍNU RIOJY

Vinařská oblast Ribera del Duero, rodiště ikonických červených vín z odrůdy Tempranillo, patří k jedněm z nejlepších, ale stále relativně méně známým regionům Španělska. Vždyť Ribera del Duero dala světu legendární vinařství Vega Sicilia a Pingus, která patří mezi nejlepší vinařství světa. A to už stojí za pozornost!

OBJEVTE SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA ŠPANĚLSKA

Španělsko má většina milovníků vína spojeno především s červenými víny ze známé oblasti Rioja. Při troše štěstí si pak někdo vybaví ještě šumivé víno Cava. Rád bych vám proto představil dvě méně známá bílá vína Španělska, která rozhodně stojí za ochutnání. 

RIOJA = TEMPRANILLO

Pokud jste si oblíbili španělská červená vína, můžu vsadit poměrně vysokou částku na to, že to bylo kvůli odrůdě Tempranillo. Tato odrůda je jasná královna Španělska, a navíc je čtvrtou nejrozšířenější odrůdou na světě