DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

VALENTÝNSKÁ INSPIRACE: TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

Určitě se se mnou shodnete, že je dobré udělat si občas romantický večer ve dvou a nechat se svádět, okouzlit a užívat si jeden druhého. V tomto článku objevíte 5 tipů na nejromantičtější vína. Ať už sháníte valentýnskou inspiraci nebo si jej budete užívat na 1. máje nebo jen tak, rozhodně vás potěší... Překvapí vás i tip italských vědců na víno nejvhodnější pro skvělý sex.

Romantická vína

Našli jste svou drahou polovičku teprve nedávno, máte už delší vztah, manželství... vám všem následující tipy ukáži, s jakými víny si udělat radost a připravit si pěkný večer ve dvou. A jaká jsou osvědčená vína a kombinace s jídlem pro romantické večery?

 

Prosecco Borgo Antico extra dry

1. Bublinky v Champagne stylu

Pokud přemýšlíte o Champagne, ale nechce se vám za něj dávat bezmála tisícovku, zkuste vína vyrobená stejnou metodou jako Champagne, ale za zlomek jeho ceny. Vyberte třeba parádní španělskou Cavu Grimau nebo luxusní francouzský Crémant.  

Šumivé víno je skvělé jako aperitiv nebo se hodí k mořským plodům a sushi, ale nadchne vás třeba i se salátem s pošírovaným vajíčkem, sýrem typu Brie.

 

 

 

2. Champagne – noblesa pro speciální příležitostiChampagne Gardet

Pokud se chystáte požádat svoji milovanou o ruku nebo si chcete dopřát opravdu luxusní zážitek, rozhodně nedělejte žádné kompromisy a sáhněte rovnou po ročníkovém Champagne

Z párování v luxusním stylu doporučuji kaviár nebo ústřice, nadchne vás i sushi. 

 

 

 

 

 

Riesling Victoriaberg Flick

3. Královský zážitek ze sklepů anglické královny

S kým jiným si dopřát královský zážitek s vínem ze sklepů anglické královny než s vaším partnerem či partnerkou. Riesling Victoriaberg je opravdu velké a komplexní víno jak v suché, tak polosladké variantě. Vychutnáte si jej už teď. Krásné na tomto víně je, že má minimálně 10-15letý archivační potenciál, takže se k němu můžete společně pravidelně vracet.

K suchému vínu se bude skvěle hodit polotvrdá Gouda, Blaťácké zlato s vlašskými oříšky. K polosladké variantě doporučuji vyzkoušet lučinu se sušenou meruňkou nebo meruňkovou marmeládou a kešu oříškem, bude se hodit i k asijským jídlům a sýru s modrou plísní.

 

 

 

Cava Grimau Rosé small4. Růžové vyznání

Růžové patří tradičně k symbolům lásky a zamilovanosti. Doporučuji vám skvělé bublinky v podobě Cavy Rosé z malého rodinného vinařství. Je vyráběna stejnou metodou jako pravé Champagne, ale za zlomek jeho ceny! Případně vyzkoušejte suché růžové například z oblasti Tavel. Víno bude skvělé s kozím sýrem, lososem nebo třeba těstovinami s mořskými plody.

Pokud preferujete Rosé vína sladší, doporučuji polosuché Rosé.  

 

 

 

 

Shiraz nine stones a XC chocoalchemy červená vína

5. Nejlepší víno pro skvělý sex?

Možná vás překvapí, že to není ani růžové, ani sladké, dokonce ani bublinky...italští vědci ve své studii na 798 ženách zjistili, že nejlepší je červené víno.

Složky obsažené v červeném víně napomáhají více prokrvovat ženské erotogenní zóny a tím stimulují sexuální touhu v ženách. U mužů zvyšuje hladinu testosteronu v krvi. Pozor ale na množství. Nesmí se to přehnat. Po více než 2 skleničkách už nastává spíše útlum.

Doporučuji třeba plné, ovocné italské Primitivo nebo Shiraz 9 Stones z Barossa Valley, který získal řadu ocenění od mezinárodních kritiků. Zvolit můžete i odrůdu Grenache z prestižní oblasti španělského Prioratu, objevíte vína plná ovoce a kořenitosti z více než 70 let starých vinic. Červená vína se hodí ke steaku, zvěřině, uzeninám nebo tvrdým sýrům. Nine Stones Shiraz se skvěle hodí i k čokoládě.

 

  

Doufám, že se mi vás podařilo načerpat romantickou a valentýnskou inspiraci a užijete si se svou drahou polovičkou řadu krásných večerů.

Podívejte se na doporučená romantická valentýnská vína a balíčky pro párování vína s čokoládou.

 

Průzkum italských vědců byl publikován na https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

PÁROVÁNÍ ŽEN S VÍNEM? PŘEKVAPÍ VÁS NAŠE TIPY?

KALORIE A VÍNO - JAK ZAPADÁ VÍNO DO DIETY?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)