DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Crémant

Francouzské šumivé víno Crémant je vyráběný stejnou metodou jako u "pravé" šampaňské. Vyrábí se stejnými postupy, ale jeho hrozny pocházejí z jiných oblastí než je region Champagne. 

Ochutnejte výběr oceněných vín Crémant z malých rodinných vinařství – objevili jsme pro vás kvalitní vína se skvělým poměrem kvality a ceny.

TIP: Přečtete si více o historii a charakteristice odrůdy Crémant v našem článku.

Nejprodávanější

6 položek celkem

Cena

3994294
13994294

Značky

Bio víno

Klasifikace, přívlastek

Obsah cukru

Příležitost

Vinařská oblast

Země původu

Položek k zobrazení: 6
1490 bio cremant d alsace charles baur Edited
Tip
399 Kč

Úžasné šumivé víno, které strčí do kapsy nejedno Champagne, a to za 1/2 jeho ceny. Můžete si tak užít...

391
BIO Crémant de Bourgogne Cuvée Blanche, Bruno Dangin, Extra Brut
599 Kč

Ovocný, minerální a skvěle vyvážený BIO Crémant z tradičních francouzských vinic. Čeká vás parádní...

924
Embellie La Métairie d'Alon ombre OceněnáVína CZ
489 Kč

Komplexní, bohatý a perfektně šťavnatý a minerální Crémant, s hloubkou, strukturou a v BIO kvalitě....

913
Objevte rozmanitost šumivých vín OceněnáVína CZ
ZDARMAZDARMA
1 924 Kč

Objevte na vlastní chuťové pohárky rozdíly v šumivých vínech. Poznáte tak nejen vliv rozdílných metod...

130-391-430-913-872-867
Luxusní bubliny v Champagne stylu – porovnejte si Champagne vs. Crémant vs. Cava OceněnáVína CZ
ZDARMAZDARMA
4 294 Kč

Dopřejte si sadu bublinek dělaných champagne metodou. Od luxusního grand cru Champagne, které se podává i v...

130-780-391-699-700-701
BIO Crémant de Alsace MAGNUM, Charles Baur OceněnáVína CZ
989 Kč

Úžasné šumivé víno, které strčí do kapsy nejedno Champagne, a to za 1/2 jeho ceny. Můžete si tak užít...

880

Historie Crémantu

Historie Crémantu sahá do počátku 20. století, kdy bylo poprvé umožněno vyrábět šumivá vína pomocí metody Champagne i mimo oblast Champagne. Prvními regiony, kde Crémant vznikl, bylo Alsasko a Bordeaux, poté se výroba rozšířila i do Burgundska, Loiry, Savojska a Provence a tako do dalších zemí - Španělska, Lucemburska a Rakouska. 

 

Výroba Crémantu

Crémant se vyrábí metodou Champagne nebo také „Tradiční“ metodou, která spočívá v tom, že druhotné kvašení, při kterém se bublinky tvoří, probíhá přímo v lahvi. Tekutina z hroznů se mísí v procesu zvaném assemblage, přidá se třtinový cukr, kvasinkové kultury a kupáž, který vyvolá druhé kvašení. Vznikne oxid uhličitý - ikonické bublinky. Druhé kvašení trvá několik dní a poté musí několik měsíců zrát na kvasících kalech. Následuje proces remuláže, kdy se láhev otáčí, aby se odumřelé buňky kvasinek - kaly přesunuly ze dna láhve do hrdla, které se pak zmrazí a odstraní se uzávěr, aby se mrtvé kvasinky zlikvidovaly. Během tohoto procesu odstřelování z láhve zmizí část jejího obsahu, který se pak doplní směsí vína a cukru, který určí jestli bude výsledné víno suché, polosuché nebo sladké.

 

Charakteristika Crémantu

Jméno Crémant  má základ ve slově creme (smetana). Bezprostředně po nalití totiž tohle šumivé víno vytvoří jemnou a hustou pěnu, která připomíná šlehačku. Voní po ovoci, které ucítíte i v jeho chuti, jež vás svojí šťavnatostí a mineralitou dostane. Crémant se stává stále populárnějším alternativou ke šumivému vínu z Champagne, a to i v zemích, kde se tradičně považuje Champagne za špičkové šumivé víno.

 

Nejznámější Crémanty

Každý region má svůj charakteristický Crémant, ty nejznámější ale pochází z Alsaska - Crémant d'Alsace, dále také Crémant de Bourgogne, de Loire, de Bordeaux, de Jura, de Limoux nebo Crémant d'Anjou.