DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

PŘIVÍTEJTE JARO SVĚŽÍMI VÍNY

S prvními jarními paprsky se mnozí z nás odklánějí od těžších červených vín, která nám více seděla na podzim a v zimě, a začínáme více vyhledávat lehčí a svěží bílá vína. Připravil jsem proto několik konkrétních tipů na vína a doporučené jarní párování s jídlem.

Přivítejte jaro svěžími víny OceněnáVína_CZ

Kromě bublinek se k vítání jara a svěžích jarních jídel hodí především aromatické a šťavnaté odrůdy jako Sauvignon, Pinot Grigio z Veneta nebo Veltlínské zelené.

Bublinky v Champagne stylu se sushi

Pokud se rozhodnete oslavit jaro bublinkami, zkuste vína, která jsou vyráběna stejnou metodou jako Champagne, ale za zlomek jeho ceny. Super je třeba španělská Cava Grimau nebo francouzský Crémant Arnaulda Baura v BIO kvalitě. Když navíc bublinky ochutnáte s plátkem parmezánu a půlkou cherry rajčátka s kapkou balsamikové redukce, čeká vás famózní zážitek. Famózní je i kombinace se sushi – osobě rád kombinuji španělskou suchou Cavu se sushi s avokádem a lososem.

Sauvignon si užijete s čerstvými kozími sýry a saláty

Pokud preferujete elegantnější styl vína, zvolte francouzský Sauvignon z údolí řeky Loiry. Například od Francoise Cartiera z oblasti Touraine. Máte-li rádi výraznější styl, vyberte si expresivní víno z oblasti Marlborough z Nového Zélandu. Ochutnejte třeba nejlepší Sauvignon Nového Zélandu ročníku 2019 z vinařství Dashwood. Pokud preferujete Moravu, doporučuji vinařství Nepraš.

Ryzlink rýnský je famózní s Lučinou a sušenou meruňkou

Super hodnotu najdete v našem bestselleru Ryzlinku Rosenhof vinařství Stefan Fritzen z německé Mosely nebo křupavě svěží Ryzlink vinařství Karl May v BIO kvalitě. Zkuste i prestižní vinařství BattenfeldSpanier z Rheinhessenu, které patří mezi TOP 10 vinařství Německa. Ale i moravští vinaři dělají skvělá vína – doporučuji VOC Ryzlink ze Sonberku. K Ryzlinku se parádně hodí ryby, super je i s čerstvými sýry. Skvělý je s Lučinou, meruňkovou marmeládou a mandlí. Ryzlink se znamenitě popere i s těžkými kalibry, jako je vepřo knedlo zelo, bůček nebo třeba tučnější polotvrdé sýry.

Veltlínské zelené najdete skvělé na Moravě i v Rakousku

Třeba ze Znojemska mám rád vinařství Piálek & Jäger. Sázka na jistotu je i sousední Rakousko – především v oblasti Kamptal, Kremstal a Wachau. A s čím jiným si dopřát Veltlín než s řízkem a lehkým bramborovým salátem rakouského stylu.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

OBJEVTE SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA ŠPANĚLSKA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)