Ryzlink rýnský 2015, VOC Mikulov, Sonberk

359 Kč 296,69 Kč bez DPH
Vyprodáno

Pokud chcete ochutnat opravdu světový Ryzlink z Moravy, který navíc úžasně vyzrává, toto víno je správná volba. Velký Sonberk rozhodně stojí za hřích. Archivační potenciál má minimálně další 10-15 let. Aktuálně zlatá medaile Salonu vín 2019.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hodnocení za Oceněnávína.cz: 92bodů - opravdu světový Ryzlink, perfektní pro archivaci, úžasně vyzrává a rozhodně stojí za hřích. Archivační potenciál má minimálně další 10+ let.

Další ocenění: Zlaté medaile v soutěžích Prague Wine Trophy 2018, Zlatá medaileest of Riesling Německo 2018, Zlatá medaile Riesling du monde 2018 a stříbrná medaile Decanter World Wine Awards 2017, UK (92 bodů)

Na nose potřebuje chvíli čas, aby se rozdýchalo, ale pak vás zaujme svou komplexitou a minerálností. Už na nose slibuje víno velký potenciál. Ostatně Ryzlinky ze Sonbergu nádherně vyzrávají (doporučuji koupit i Ryzlink ročníku 2012 a srovnat si tato vína). Ve vůni ucítíte šťavnaté citrusy, minerálnost, krásně tóny sušených meruňek a nádech voskových tónů.

V chuti působí velmi příjmně a na první dobrou je zde znatelná minerální slanost, citrusový šťavnatost a tón svěžích meruněk. Víno je velmi extraktivní a naprosto bez pochyb je jeho potenciál zrání osobně odhaduji min 10-15let. Dochuť je minerálně šťavnatá, dlouhá a láká k dalšímu napití. Jedná se opravdu o velké víno.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: