Riesling Hochheimer Königin Victoriaberg 2015, trocken Flick

 

Opravdu velké víno. Není divu, že si na něm pochutnává i anglická královna. Nebudu zastírat, že toto víno mě opravdu nadchlo svou komplexností a koncentrací.

Dostupnost Skladem (45 ks)
Běžná cena 519 Kč
429 Kč
354,55 Kč bez DPH
   
Kategorie Riesling (Ryzlink Rýnský)
 

Vinařství pana Flicka je členem elitního sdružení nejlepších vinařů Německa VDP, navíc z malé a velmi vyhlášené oblasti Rheingau. Zajímavostí tohoto vína je to, že se dodnes servíruje na anglickém královském dvoře. Vinice navštívila na doporučení místních obchodníků s vínem v roce 1845 královna Viktorie a svolila, aby ji po ní pojmenovali. Půda v oblasti je vápenitá s mořskými usazeninami, proto je ve víně patrný minerální charakter.

HODNOCENÍ ZA OCENĚNÁVÍNA.CZ:

92bodů opravdu velké víno a není divu, že si na něm pochutnává i anglická královna. Nebudu zastírat, že toto víno mě opravdu nadchlo. 

DALŠÍ OCENĚNÍ: 93 bodů Falstaff magazin

CHARAKTERISTIKA VÍNA:Riesling Königen Victoraiberg, Weingut Flick

Hned na nose už je znát, že toto víno je jiná liga. Víno vás zaujme svou komplexností a intenzitou, od citrusových a meruňkových tónů se dostáváme až k vůni čerstvého a šťavnatého ananasu, medovosti a lipovým květům až k tónům broskví. Začínají se navíc objevovat příjemné terciální tóny vosku, sušených meruněk a kandovaného ovoce.

Tělo je koncentrované minerální se svěžími tóny citrusů, meruněk, broskví až po květinově medové tóny. U tohoto vína mě opravdu baví objevovat další a další dimenze chutě a vůně.

Dochuť je epochálně dlouhá doznívá v ní šťavnatost, medovost a tóny exotického ovoce, nádhera...

 

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ:

10-12°C  = vyndejte Ryzlink z lednice cca 30min před podáváním.

DEKANTACE

Není nutná, ale pokud Ryzlink z vinařství Flick otevřete 30 min před podávánín určitě nic nezkazíte a víno se hezky prodýchne.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM:Ryzlink párování

Sýry: Skvělý je čerstvý sýr typu Ricotta, Lučina, čerstvý kozí sýr - osobně je velmi rád kombinuji se sušenou meruňkou a blanšírovanou mandlí. Svěžest Ryzlinku si dobře poradí i s polotvrdými, relativně tučnými sýry jako je třeba blaťácké zlato, mladá gouda ...

Doporučená jídla: k tomuto stylu Ryzlinku si určitě pochutnáte na lehčích jarních jídlech od ryb, přes saláty s kozím sýrem, hezky půjde i k uzenému lososu, kuřeti na citronech. Hodí se i k těžším a plnějším jídlům, kde naopak svou svěžestí hutné jídlo osvěží. Takže se nemusíte bát Ryzlink párovat třeba s typickým českým bůčkem nebo bramboráky... 

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: 

K pití teď. Potenciál pozitivní archivace tohoto vína odhaduji minimálně na 10let.

 

Obsahuje siřičitany – mimochodem věděli jste, že ve víně je jich stejně jako třeba v colových nápojích a třeba v sušeném ovoci je této látky ještě 8x více … Obecně platí že BIO vína obsahují méně oxidu siřičitého. Pokud je vám po víně špatně, většinou to bývá spíše horší kvalitou vína než obsahem této látky. 

Typ vína Tiché víno
Barva Bílé víno
Obsah cukru Suché víno
Odrůda Ryzlink rýnyský
Země Německo
Oblast Rheingau
Hodnocení vína 92
Teplota podávání 12-14°C
Objem láhve 0,75l
Alergeny Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.