DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Kyselinka

Kyselinka je termín, kterým vinaři označují kyselost v chuti vína, případně odkazuje přímo na kyselinu vinnou, jednu ze základních kyselin, které se ve víně vyskytují.

Ač by člověk mohl mít tendenci vnímat kyselinku vína spíše jako zápornou vlastnost, opak je pravdou – jde o jeden ze základních rysů, které se podílejí na celkové chuti vína a vytvářejí harmonický celek.

Chuť vín s vyšším obsahem kyselinky je obvykle křupavější, na patře zanechávají svěžejší dochuť. Naproti tomu vína s nižším obsahem kyselin jsou na patře často hladší a kulatější. Ve správném množství kyselinka dodává vínu krásně svěží chuť, pokud je její obsah nízký, chuť vína je mdlá.

Vína s vyšším obsahem kyselinky se skvěle snoubí se slanými a tučnými pokrmy, chutě se v této kombinaci skvěle vyvažují.