Riesling Rosenhof trocken 2017, Weingut Stefan Fritzen

 

Bestseller mezi našimi Ryzlinky. Za mě naprosto skvělý poměr cena/ výkon, ochutnáte minerální koncentrovaný suchý Ryzlink z Mosely od malinkého rodinného vinařství doslova za hubičku. 

Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do
13.12.2018
Běžná cena 259 Kč
239 Kč
197,52 Kč bez DPH
   
Kategorie Ryzlink Rýnský (Riesling)
 

Aktuálně jeden z našich nejprodávanějších Ryzlinků, pochází z malého rodinného vinařství z Mosely, které už po 200 let vyrábí kvalitní víno. O vinice se stará už 8. generace rodu Fritzen. Zajímavostí je, že kromě Rieslingu pěstují i červené odrůdy.

HODNOCENÍ SOMMELIÉRA OCENĚNÁVÍNA.CZ

87 bodů -  za mě naprosto skvělý poměr kvalita/cena, ochutnáte minerální koncentrovaný suchý Ryzlink z Mosely od malinkého rodinného vinařství doslova za hubičku, prostě pecka pokaždé když je přechutnám jsme z něj stejně nadšený.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

Riesling Rosenhof trocken, Weingut Stefan Fritzen_1

Aroma je nádherně koncentrovaná a komplexní od sušených meruněk, citrusů až po lehkou voskovost a medovost, připomíná mi medovou plástev.

V chuti patrná mineralita a koncentrovanost vína, opět se projevují citrusy, čerstvé meruňky, a voskově medové tóny. Dochuť je střední, střídají se v ní minerálně citrusové tóny, s medově meruňkovým aroma.

 

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 10-12°C  = vyndejte Ryzlink z lednice cca 30min před podáváním.

DEKANTACE: Není nutná, ale pokud Ryzlink z vinařství Fritzen otevřete 30 min před podávánín určitě nic nezkazíte.

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: K pití teď. Potenciál min. 3-4 roky archivace. 

Obsahuje siřičitany – mimochodem věděli jste, že ve víně je jich stejně jako třeba v colových nápojích a třeba v sušeném ovoci je této látky ještě 8x více … Obecně platí že BIO vína obsahují méně oxidu siřičitého. Pokud je vám po víně špatně, většinou to bývá spíše horší kvalitou vína než obsahem této látky. 

 

CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKONOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

Ochutnejte Riesling Rosenhof trocken, Weingut Stefan Fritzen ve srovnání s následujícími víny:

Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína.

Typ vína Tiché víno
Barva Bílé víno
Obsah cukru Suché víno
Odrůda Ryzlink rýnyský
Země Německo
Oblast Mosel
Hodnocení vína 87
Teplota podávání 10-12°C
Objem láhve 0,75l
Alergeny Obsahuje siřičitany
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Uxaheavut 1.12.2018 22:46
d3d3Lm9jZW5lbmF2aW5hLmN6 uthaacu-a.anchor.com [URL=http://uthaacu-u.com/]uthaacu-u.anchor.com[/URL] http://uthaacu-t.com/ http://uthaacu-t.com/ http://uthaacu-t.com/ http://uthaacu-t.com/ http://uthaacu-t.com/ http://uthaacu-t.com/ http://uthaacu-t.com/ http://uthaacu-t.com/ iduluyad
Odpovědět
Avatar autora Pomiipogbiru 1.12.2018 22:46
d3d3Lm9jZW5lbmF2aW5hLmN6 iruhiagi-a.anchor.com [URL=http://iruhiagi-u.com/]iruhiagi-u.anchor.com[/URL] http://iruhiagi-t.com/ http://iruhiagi-t.com/ http://iruhiagi-t.com/ http://iruhiagi-t.com/ http://iruhiagi-t.com/ http://iruhiagi-t.com/ http://iruhiagi-t.com/ http://iruhiagi-t.com/ azoxatkah
Odpovědět
Avatar autora Ilelug 1.12.2018 22:46
d3d3Lm9jZW5lbmF2aW5hLmN6 ivahoni-a.anchor.com [URL=http://ivahoni-u.com/]ivahoni-u.anchor.com[/URL] http://ivahoni-t.com/ http://ivahoni-t.com/ http://ivahoni-t.com/ http://ivahoni-t.com/ http://ivahoni-t.com/ http://ivahoni-t.com/ http://ivahoni-t.com/ http://ivahoni-t.com/ iefibihc
Odpovědět
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.