Riesling Rosenhof trocken 2016, Weingut Stefan Fritzen

 

Bestseller mezi našimi Ryzlinky. Za mě naprosto skvělý poměr cena/ výkon, ochutnáte minerální koncentrovaný suchý Ryzlink z Mosely od malinkého rodinného vinařství doslova za hubičku. 

Dostupnost Skladem (55 ks)
Běžná cena 259 Kč
239 Kč
197,52 Kč bez DPH
   
Kategorie Riesling (Ryzlink Rýnský)
 

Aktuálně jeden z našich nejprodávanějších Ryzlinků, pochází z malého rodinného vinařství z Mosely, které už po 200 let vyrábí kvalitní víno – aktuálně se o vinice stará už 8. generace rodu Fritzen. Zajímavostí je, že kromě Rieslingu pěstují i červené odrůdy.

HODNOCENÍ ZA OCENĚNÁVÍNA.CZ

87 bodů, za mě naprosto skvělý poměr cena/ výkon, ochutnáte minerální koncentrovaný suchý Ryzlink z Mosely od malinkého rodinného vinařství doslova za hubičku, prostě pecka pokaždé když je přechutnám jsme z něj stejně nadšený.

CHARAKTERISTIKA VÍNA:

Riesling Rosenhof trocken, Weingut Stefan Fritzen New

Aroma je nádherně koncentrovaná a komplexní od sušených meruněk, citrusů až po lehkou voskovost a medovost, připomíná mi medovou plástev.

V chuti patrná mineralita a koncentrovanost vína, opět se projevují citrusy, čerstvé meruňky, a voskově medové tóny. Dochuť je střední, střídají se v ní minerálně citrusové tóny, s medově meruňkovým aroma.

 

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM:

Lehčí svěží Ryzlink - párování s jídlem

Sýry: Skvělý je čerstvý sýr typu Ricotta, Lučina, čerstvý kozí sýr - osobně je velmi rád kombinuji se sušenou meruňkou a blanšírovanou mandlí. Svěžest Ryzlinku si dobře poradí i s polotvrdými, relativně tučnými sýry jako je třeba blaťácké zlato, mladá gouda ...

Doporučená jídla: k tomuto stylu svěžího Ryzlinku si určitě pochutnáte na lehčích jarních jídlech od ryb, přes saláty s kozím sýrem, hezky půjde i k uzenému lososu, kuřeti na citronech. Hodí se i k těžším a plnějším jídlům, kde naopak svou svěžestí hutné jídlo osvěží. Takže se nemusíte bát Ryzlink párovat třeba s typickým českým bůčkem nebo bramboráky... 

CHCETE SI ROZŠÍŘIT OBZORY A PRONIKONOUT VÍCE DO SVĚTA VÍNA?

Ochutnejte Riesling Rosenhof trocken, Weingut Stefan Fritzen ve srovnání s následujícími víny:

Objevil jsem totiž, že nejrychlejší poznání světa vína i vašich vinných preferencí nastává, když máte možnost názorně porovnat rozdíly v projevu a stylu vína.

 

DOPORUČENÁ TEPLOTA PODÁVÁNÍ:

10-12°C  = vyndejte Ryzlink z lednice cca 30min před podáváním.

DEKANTACE

Není nutná, ale pokud Ryzlink z vinařství Fritzen otevřete 30 min před podávánín určitě nic nezkazíte a víno se hezky prodýchne.

ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: 

K pití teď. Potenciál min. 3-4 roky archivace.

 

Obsahuje siřičitany – mimochodem věděli jste, že ve víně je jich stejně jako třeba v colových nápojích a třeba v sušeném ovoci je této látky ještě 8x více … Obecně platí že BIO vína obsahují méně oxidu siřičitého. Pokud je vám po víně špatně, většinou to bývá spíše horší kvalitou vína než obsahem této látky. 

Typ vína Tiché víno
Barva Bílé víno
Obsah cukru Suché víno
Odrůda Ryzlink rýnyský
Země Německo
Oblast Mosel
Hodnocení vína 87
Teplota podávání 10-12°C
Objem láhve 0,75l
Alergeny Obsahuje siřičitany

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.