Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

PŘIVÍTEJTE JARO SVĚŽÍMI VÍNY

S prvními jarními paprsky se mnozí z nás odklánějí od těžších červených vín, která nám více seděla na podzim a v zimě a začínáme více vyhledávat lehčí a svěží vína.

Přivítejte jaro svěžími víny OceněnáVína_CZ

Kromě bublinek se k vítání jara a svěžích jarních jídel hodí především aromatické a šťavnaté odrůdy jako Sauvignon, Ryzlink rýnský nebo Veltlínské zelené.

Bublinky v champagne stylu

Pokud se rozhodnete oslavit jaro bublinkami, zkuste vína, která jsou vyráběna stejnou metodou jako Champagne, ale za zlomek jeho ceny. Super je třeba španělská Cava Grimau nebo francouzský Crémant Arnaulda Baura v BIO kvalitě. Když navíc bublinky ochutnáte s plátkem parmezánu a půlkou cherry rajčátka s kapkou balzamikové redukce, čeká vás famózní zážitek.

Sauvignon si užijete s čerstvými kozími sýry a saláty

Pokud preferujete elegantnější styl vína, zvolte francouzský Sauvignon z údolí řeky Loiry. Například od Francoise Cartiera z oblasti Touraine. Máte-li rádi výraznější styl, vyberte si expresivní víno z oblasti Marlborough z Nového Zélandu. Ochutnejte třeba nejlepší Sauvignon Nového Zélandu ročníku 2018 z vinařství Dashwood. Pokud preferujete Moravu, doporučuji vinařství Nepraš.

Ryzlink rýnský je jedna z mých nejoblíbenějších odrůd

Super hodnotu najdete v našem bestselleru Ryzlinku Rosenhof vinařství Stefan Fritzen z německé Mosely. Zkuste i prestižní vinařství BattenfeldSpanier z Rheinhessenu, které patří mezi TOP 10 vinařství Německa. Ale i moravští vinaři dělají skvělá vína – doporučuji VOC Ryzlink ze Sonberku. S Ryzlinkem se parádně hodí ryby, super je i s čerstvými sýry. Skvělý je s Lučinou, meruňkovou marmeládou a mandlí. Ryzlink se znamenitě popere i s těžkými kalibry, jako je vepřo knedlo zelo, bůček nebo třeba tučnější polotvrdé sýry.

Veltlínské zelené najdete skvělé na Moravě i v Rakousku

Třeba ze Znojemska mám rád vinařství Piálek & Jäger. Sázka na jistotu je i sousední Rakousko – především v oblasti Kamptal, Kremstal a Wachau. A s čím jiným si dopřát Veltlín než s řízkem a lehkým bramborovým salátem rakouského stylu.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

JAKÁ VÍNA VYBRAT NA VELIKONOCE?

OBJEVTE SVĚŽÍ BÍLÁ VÍNA ŠPANĚLSKA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)