Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 2. díl

Vítejte u druhé části inspirace, jak pozvednout své vinné radovánky na gastronomický zážitek. Vše opět zvládnete s minimálním úsilím a doslova za 5 minut. Minule jsme k sýrům přidávali oříšky a ovoce. Dnes se podíváme na další zajímavé kombinace. 

GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 2. díl_OceněnáVína_cz

Marmelády, čatní a povidla vytvoří v mžiku instantní sýrové dezerty

Ideální především k sýrům s ušlechtilou plísní na povrchu a k sýrům s modrou plísní. Vyzkoušejte povidla, cibulové čatní, fíkovou či meruňkovou marmeládu, zajímavá je i kombinace pomerančové marmelády. Doporučuji volit méně sladké marmelády, a naopak sladší víno. Funguje i suché bílé, či červené, ale musí být spíše ovocnějšího charakteru.

Mé oblíbené tipy:

 

Ani zelenina nemůže chybět

Čerstvá zelenina třeba řapíkatý celer nebo mrkev se hodí k měkkým a čerstvým sýrům. Naopak sušené rajče můžete vyzkoušet s tvrdým sýrem. Použijte i okurky, olivy, bylinky jako bazalku či tymián.

Osvědčené tipy:

 

I na pečivu záleží

Samozřejmě, že můžete zvolit běžnou bagetu. Ale pokud chcete přidat další dimenzi textury a chuti, poohlédněte se třeba po chlebu s oříšky a semínky. U jemnějších měkkých sýrů můžete kombinaci zpestřit slanými sušenkami.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

OBJEVTE TAJEMSTVÍ PÁROVÁNÍ VÍNA A SÝRA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)