DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Tramín červený (Gewürztraminer)

kvalitní víno Tramín od OceněnávínaCZ

Tramín červený je z mého pohledu „love or hate“ odrůda  buď ji jednoduše máte rádi, nebo ji ani nemůžete cítit. Nicméně, pokud patříte mezi ty, kteří neodolají jeho svůdné vůni, věřím, že si uděláte pěkný večer pulzující expresivní exotikou Tramínu. 

Vybral jsem pro vás jen nejlepší láhve moravského Tramínu z desítek degustovaných vín. Ochutnejte kvalitní Tramín červený z malých rodinných vinařství z Moravy!

TIP: Zjistěte více o historii a charakteristice Tramínu v našem článku.

Vláďa Vaněk, zakladatel & head sommelier OceněnáVína.cz

Nejprodávanější

2 položek celkem

Cena

280299
1280299

Značky

Hodnocení

Klasifikace, přívlastek

Obsah cukru

Vinařská oblast

Vinařská podoblast

Země původu

Položek k zobrazení: 2
Tramín červený Reserva 2019, Vinařství sv. Barbora, pozdní sběr, suché
299 Kč

Tramín, který spojuje bohatou, čistou, komplexní a elegantní chuť. Bude vás bavit ho pít. Bude vás bavit ho...

890
Tramín červený 2021, výběr z hroznů, Piálek & Jäger, polosladký OceněnáVína CZ (1)
280 Kč

Opulentní Tramín plný aroma medu, rozinek, objevují se i typické tóny růží a kořenitosti až exotického...

691

Tramín, také známý jako Gewürztraminer, je odrůda bílého vína, která pochází z oblasti Alsaska v severovýchodní Francii, ačkoli se také pěstuje v dalších oblastech po celém světě, jako jsou Německo, Itálie, Rakousko, Maďarsko a Nový Zéland. Je jednou z nejvýraznějších a nejcharakterističtějších odrůd bílého vína, která je oblíbené pro svou sladkou a výraznou chuť a vůni. 

 

Charakteristika Tramínu červeného

Tramín snadno poznáte podle charakteristických rysů chuti a vůně, která se sice může lišit v závislosti na původu hroznů, obvykle má ale výraznou a sladkou vůni růží, litchi, fialek, skořice a exotického ovoce jako je ananas a marakuja. Je to plné, tělnaté víno s nízkou kyselostí a vysokým obsahem alkoholu. Obvykle bývá Tramín sladší než jiné bílé odrůdy, díky čemuž se výborně hodí jako dezertní víno.

 

Párování Tramínu s jídlem

Vína z odrůdy Tramín jsou obvykle sladší, než ostatní bílá vína, díky vyššímu zbytkovému cukru. Tyto sladká vína jsou ideální jako dezertní víno a dokážou dokonale doplnit ovocné dezerty, pokrmy s čokoládou, ale stejně tak výborně pasují k pikantnější kuchyni jako je například asijská nebo indická.

 

Tramín v naší nabídce

Tramín červený je velmi oblíbenou odrůdou nejen v rodném Německu, ale výborné zástupce najdete i u nás na Moravě - z Mikulovské oblasti přinášíme z tratí Pod Mušlovem skvělý výběr z bobulí. Pokud si rádi vybíráte víno podle obsahu cukru, zvolte si mezi polosladkou a polosuchou variantou, mezi přívlastky nabízíme pozdní sběr, výběr z bobulí a výběr z hroznů. Každý z oceněných Tramínů vás potěší svou jedinečností.

 

Tramín červený - proč je bílý?

Proč je vlastně tramín bílý, když se jmenuje červený? Tramín se vyrábí z červených hroznů stejně jako vína červená, běžně se však přirozeně obarví slupkami hroznů. Tramín je výjimkou, a proto zůstává víno světlé.