DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno doručujeme po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Jakostní víno s přívlastkem

Jakostní víno s přívlastkem je synonymem pro přívlastkové víno.

V ČR představuje nejvyšší kategorie vín – přívlastková vína tvoří pouze 10 % z celkového objemu vín vyprodukovaných u nás.

Na kvalitu této kategorie se vztahují přísné nároky, které se kladou na pěstování, sklizeň, výrobu, skladování a etiketu.

Jakostní víno s přívlastkem je jedna z kategorií, do kterých lze dělit víno, a to podle druhu a jeho kvality. Dalšími kategoriemi jsou zemské víno, stolní víno a jakostní víno.

Přívlastek v tomto případě není charakteristikou chutí a vůní vína, nýbrž kategorií kvality, která odpovídá stanoveným kritériím. Mezi ta základní patří minimální cukernatost hroznů 19 °NM, použití maximálně tří různých odrůd a absence dodatečných přísad.

Dle toho, jak moc jsou použité hrozny vyzrále, tedy dle toho, jak vysoká je jejich cukernatost, se vína s přívlastkem dělí do následujících skupin: