DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Výběr z cibéb

Výběr z cibéb je jedna z jakostních klasifikačních tříd vína.

Vyrábí se z tzv. cibéb, tedy hroznů, které jsou přezrálé, nebo jejich bobule byly napadeny ušlechtilou plísní.

Třídy jakostního vína se v České republice určují na základě cukernatosti, která vyjadřuje obsah cukru v bobulích vinné révy v momentě, kdy je sklízena. Cukernatost se měří ve vinném moštu a udává se ve stupních normalizovaného moštoměru (°NM), kde jeden stupeň odpovídá 1 kg cukru ve 100 l moštu.

Výběr z cibéb je navíc jakostní víno s přívlastkem neboli přívlastkové víno, na kvalitu této kategorie se vztahují přísné nároky, které se kladou na pěstování i výrobu.

Hrozny Výběru z cibéb musí dosáhnout cukernatosti alespoň 32 °NM, jejich sklizeň musí probíhat ručně.

Vína této kategorie jsou obvykle sladká, v jejich chuti jsou cítit tóny přezrálého ovoce a rozinek společně s pryskyřičným aroma.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení