DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Jakostní víno odrůdové

Jakostní víno odrůdové je jedním z možných dodatečných označení jakostního vína.

Pro jeho výrobu lze použít maximálně tři různé odrůdy, tedy hrozny, rmut nebo mošt nejvýše tří různých odrůd. Obsah odrůdy, která je uvedena na etiketě, musí tvořit alespoň 85 % celkového objemu, případně lze uvést každou z odrůd, která tvoří alespoň 15 % celkového objemu, a to v sestupném pořadí.

Jinak se na odrůdová jakostní vína kladou stejné požadavky jako na jakostní vína obecně. Lze ho tedy vyrábět pouze z hroznů, jež byly vypěstovány v ČR, a to na vinici vhodné pro pěstování jakostních vín, vždy v rámci jedné vinařské oblasti. V té samé oblasti musí proběhnout i zpracování vína. Cukernatost použitých hroznů musí odpovídat minimálně 15 °NM.

Druhým specifickým označením jakostních vín jsou známková jakostní vína, pro jejich výrobu lze použít směs hroznů, rmut nebo mošt několika různých odrůd. Vše ale musí pocházet z vinic, které vyhovují standardům pěstování jakostních vín.