DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Jakostní víno

Jakostní víno je jedna z kategorií, do kterých lze dělit víno, a to podle druhu a kvality, dle vinařského zákona České republiky. Další kategorie tohoto členění jsou zemské víno, stolní víno a jakostní víno s přívlastkem.

Aby víno mohlo být označeno za jakostní, musí splňovat určitá kritéria. Hrozny, které byly použity k jeho výrobě, musí pocházet z ČR, musí být vypěstovány na vinici určené pro jakostní vína a jejich zpracování musí proběhnout v té samé oblasti, ve které byly vypěstovány. Cukernatost hroznů musí dosáhnout alespoň 15 °NM.

Jakostní víno lze dále rozdělit do dvou podskupin:

Pro výrobu odrůdového jakostního vína lze použít maximálně tři různé odrůdy, pro známkové jakostní víno není limit stanoven, musí ale vždy jít o takové odrůdy, které byly vypěstovány na vyhovujících vinících, což je samozřejmostí i u jakostního vína odrůdového.