DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Jakostní víno

Jakostní víno je jedna z kategorií, do kterých lze dělit víno, a to podle druhu a kvality, dle vinařského zákona České republiky. Další kategorie tohoto členění jsou zemské víno, stolní víno a jakostní víno s přívlastkem.

Aby víno mohlo být označeno za jakostní, musí splňovat určitá kritéria. Hrozny, které byly použity k jeho výrobě, musí pocházet z ČR, musí být vypěstovány na vinici určené pro jakostní vína a jejich zpracování musí proběhnout v té samé oblasti, ve které byly vypěstovány. Cukernatost hroznů musí dosáhnout alespoň 15 °NM.

Jakostní víno lze dále rozdělit do dvou podskupin:

Pro výrobu odrůdového jakostního vína lze použít maximálně tři různé odrůdy, pro známkové jakostní víno není limit stanoven, musí ale vždy jít o takové odrůdy, které byly vypěstovány na vyhovujících vinících, což je samozřejmostí i u jakostního vína odrůdového.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení