DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Cukernatost

Cukernatost je hodnota, která vyjadřuje obsah cukru v bobulích vinné révy v momentě, kdy je sklízena.

Menší vinaři měří cukernatost moštoměrem, ve větších vinařstvích se používají moderní refraktometry. Měřena je ve vinném moštu, který se z bobulí révy vylisuje, a v České republice se udává ve stupních normalizovaného moštoměru (°NM), kde jeden stupeň odpovídá 1 kg cukru ve 100 l moštu.

Platí, že čím jsou hrozny vyzrálejší, tím je cukernatost vyšší. U nás vyšší cukernatosti dosahují primárně bílé odrůdy vinné révy, což je dáno klimatickými podmínkami.

Cukernatost je důležitá především pro jakost vína – je to právě její výše, která určuje, zda bude víno označeno za jakostní či dokonce za jakostní s přívlastkem a do jaké kategorie bude spadat.

Je tedy důležité si pamatovat, že cukernatost nerozhoduje o tom, zda víno bude suché, polosuché, polosladké či sladké – o tom rozhoduje až podíl zbytkového cukru ve víně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení