DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Jakostní víno známkové

Jakostní víno známkové je jedním z možných dodatečných označení jakostního vína.

Pro jeho výrobu lze použít směs hroznů, rmutu nebo mošt několika různých odrůd. Vše ale musí pocházet z vinic, které vyhovují standardům pěstování jakostních vín.

Jinak se na odrůdová jakostní vína kladou stejné požadavky jako na jakostní vína obecně. Lze ho tedy vyrábět pouze z hroznů, jež byly vypěstovány v ČR, a to na vinici vhodné pro pěstování jakostních vín, vždy v rámci jedné vinařské oblasti. V té samé oblasti musí proběhnout i zpracování vína. Cukernatost použitých hroznů musí odpovídat minimálně 15 °NM.

Druhým specifickým označením jakostních vín jsou odrůdová jakostní vína, v rámci jejich výroby lze použít maximálně tři různé odrůdy, tedy hrozny, rmut nebo mošt nejvýše tří různých odrůd.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení