DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Výběr z bobulí

Výběr z bobulí je jedno z jakostních zatřídění vína.

Ty se v České republice určují na základě cukernatosti, která vyjadřuje obsah cukru v bobulích vinné révy v momentě, kdy je sklízena. Cukernatost se měří ve vinném moštu a udává se ve stupních normalizovaného moštoměru (°NM), kde jeden stupeň odpovídá 1 kg cukru ve 100 l moštu.

Výběr z bobulí je navíc jakostní víno s přívlastkem neboli přívlastkové víno, což je v ČR nejvyšší kategorie vín – přívlastková vína tvoří pouze 10 % z celkového objemu vín vyprodukovaných u nás. Na kvalitu této kategorie se vztahují přísné nároky, které se kladou na pěstování, sklizeň, výrobu, skladování a etiketu.

Hrozny Výběru z bobulí musí dosáhnout cukernatosti alespoň 27 °NM a jejich sklizeň musí proběhnout ručně. Vína této kategorie reprezentují nejvyšší přirozenou zralost, jaké lze dosáhnout. Vzhledem k vysoké kvalitě tato kategorie netvoří součást běžného stolování, ale otevírá se spíše při zvláštních příležitostech.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení