DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno doručujeme po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Výběr z bobulí

Výběr z bobulí je jedno z jakostních zatřídění vína.

Ty se v České republice určují na základě cukernatosti, která vyjadřuje obsah cukru v bobulích vinné révy v momentě, kdy je sklízena. Cukernatost se měří ve vinném moštu a udává se ve stupních normalizovaného moštoměru (°NM), kde jeden stupeň odpovídá 1 kg cukru ve 100 l moštu.

Výběr z bobulí je navíc jakostní víno s přívlastkem neboli přívlastkové víno, což je v ČR nejvyšší kategorie vín – přívlastková vína tvoří pouze 10 % z celkového objemu vín vyprodukovaných u nás. Na kvalitu této kategorie se vztahují přísné nároky, které se kladou na pěstování, sklizeň, výrobu, skladování a etiketu.

Hrozny Výběru z bobulí musí dosáhnout cukernatosti alespoň 27 °NM a jejich sklizeň musí proběhnout ručně. Vína této kategorie reprezentují nejvyšší přirozenou zralost, jaké lze dosáhnout. Vzhledem k vysoké kvalitě tato kategorie netvoří součást běžného stolování, ale otevírá se spíše při zvláštních příležitostech.