DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Pozdní sběr

Pozdní sběr je jedno z jakostních zatřídění vína.

Ty se v České republice určují na základě cukernatosti, která vyjadřuje obsah cukru v bobulích vinné révy v momentě, kdy je sklízena. Cukernatost se měří ve vinném moštu a udává se ve stupních normalizovaného moštoměru (°NM), kde jeden stupeň odpovídá 1 kg cukru ve 100 l moštu.

Pozdní sběr je navíc jakostní víno s přívlastkem neboli přívlastkové víno, což je v ČR nejvyšší kategorie vín – přívlastková vína tvoří pouze 10 % z celkového objemu vín vyprodukovaných u nás. Na kvalitu této kategorie se vztahují přísné nároky, které se kladou na pěstování, sklizeň, výrobu, skladování i etiketu.

Hrozny Pozdního sběru musí dosáhnout cukernatosti alespoň 21 °NM. Vína se tudíž vyrábí z dobře vyzrálých hroznů. Mají intenzivní chuť a vůni s tóny ovoce a kořenitosti.

TIP: Podívejte se na naši nabídku vína z pozdního sběru.