DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Kabinetní víno

Kabinetní víno je jedna z jakostních tříd klasifikace vína.

Ty se v České republice určují na základě cukernatosti, která vyjadřuje obsah cukru v bobulích vinné révy v momentě, kdy je sklízena. Cukernatost se měří ve vinném moštu a udává se ve stupních normalizovaného moštoměru (°NM), kde jeden stupeň odpovídá 1 kg cukru ve 100 l moštu.

Kabinetní víno je navíc jakostní víno s přívlastkem neboli přívlastkové víno, což je v ČR nejvyšší kategorie vín – přívlastková vína tvoří pouze 10 % z celkového objemu vín vyprodukovaných u nás. Na kvalitu této kategorie se vztahují přísné nároky, které se kladou na pěstování, sklizeň, výrobu, skladování a etiketu.

Hrozny, ze kterých je Kabinetní víno vyráběno, musí dosáhnout cukernatosti alespoň 19 °NM, což je u jakostních vín s přívlastkem nejnižší hodnota. Kabinetní vína jsou lehčího charakteru, jde spíše o vína suchá, méně často polosuchá, jež jsou velmi svěží a příjemná k běžnému popíjení nebo k jídlu.

TIP: Podívejte se na naši nabídku kabinetních vín.