Víno doručujeme aktuálně po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu v Horních Počernicích ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 1. díl

Chcete se naučit, jak pozvednout své vinné radovánky na gastronomický zážitek? Mám pro vás 5 inspirativních tipů, které vám postupně představím tento a příští týden. Vše navíc zvládnete s minimálním úsilím a doslova za 5 minut. Stačí jen vybrat ke kvalitním sýrům správné doplňky a vhodně je kombinovat s vínem. Výsledek vás nadchne. 

 GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 1. díl_OceněnáVína_cz

Přidejte oříšky – nemůžete udělat chybu

At už vlašské, pekanové, lískové, pinové nebo pistácie, či mandle – oříšky dodávají sýrům další element chuti a texturu. Hodí se v podstatě ke všem druhům sýra a je jen na vás, jaké kombinace budete preferovat. Tady prakticky nemůžete udělat chybu. 

Ovoce a sušené plody kombinace sýrů s oříšky ještě oživí

Ovoce je velmi vděčným doplňkem velké škály sýrů. Funguje čerstvé ovoce jako jablko, kuličky hroznů, hruška, která se hodí k měkkým sýrům nebo třeba čerstvé fíky. Fíky jsou ideální se sýry s ušlechtilou plísní na povrchu. Možná ještě lepší je díky větší koncentraci chuti sušené ovoce jako brusinky, švestky, meruňky nebo více exotické datle a fíky. Vybírejte spíše méně sladké a nedoslazované sušené ovoce, abychom je mohli kombinovat i se suchým vínem a víno nám pak kvůli sladkosti ovoce nepřipadalo kyselé.

Mé oblíbené kombinace jsou:

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 2. díl

OBJEVTE TAJEMSTVÍ PÁROVÁNÍ VÍNA A SÝRA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)