JEDNOHUBKY JSOU PASÉ! GURMÁNSKÝ SILVESTR ZA 5 MINUT

Už vám připadají jednohubky na Silvestra trochu nudné a pracné? Nebaví vás už volba mezi česnekovou a rybí pomazánkou? Pokud přemýšlíte, jak pozvednout rozlučku s tímto rokem na gastronomický zážitek, mám pro vás zajímavou inspiraci. Navíc vše zvládnete s minimálním úsilím doslova za 5 minut.


Párování vína se sýry Silvestr

 3 tipy, jak zajímavými kombinacemi se sýry pozvednout letošní Silvestr na gastronomický zážitek 

1. Přidejte oříšky - nemůžete udělat chybu

Ať už vlašské, pekanové, lískové, piniové, pistácie, či mandle - oříšky dodávají sýrům další element chuti a textury. Hodí se v podstatě ke všem druhům sýra a je na vašem experimentování, jaká kombinace vám bude nejvíce vyhovovat.

2. Ovoce a sušené plody - oživí váš sýrový talíř

Můžete použít čerstvé ovoce jako jablko, kuličky hroznů, hrušku, která se hodí k měkkým a čerstvým sýrům, fíky, které jsou zase ideální se sýry s ušlechtilou plísní na povrchu. K těm se hodí i sušené ovoce jako brusinky, švestky, meruňky. U sýrů s modrou plísní můžeme volit i více exotické datle a fíky. Hledáme spíše nedoslazované sušené ovoce, abychom je mohli kombinovat i se suchým vínem a víno nám pak kvůli sladkosti ovoce nepřipadalo kyselé.

3. Marmelády, čatní a povidla – instantní sýrové dezerty

Ideální především k sýrům s ušlechtilou plísní na povrchu. Skvěle sedí také k sýrům s modrou plísní v kombinaci s vínem s vyšším obsahem zbytkového cukru. Doporučujeme především povidla, cibulové čatní, fíkovou či meruňkovou marmeládu.

Silvestrovská inspirace: Sýrové menu napárované s vínem

  1. Čerstvý měkký sýr ideálně kozí + snítka tymiánu + pekanový ořech + Sauvignon Blanc 2015, Domaine de l´Aumonier, Touraine, Francie.
  2. Sýr Lučina + sušená meruňka + kešu oříšek + polosuchý německý Ryzlink Classic z vinařství Flick, které dodává vína i na anglický královský dvůr.
  3. Jemný sýr typu Brie nebo český Hermelín Krémový + sušená brusinka a blanšírované mandle + plné máslově oříškové Chardonnay La Villette z Jižní Francie, které bylo v kontaktu s dubovým sudem.
  4. Regionální kombinace španělského sýra Manchego + černé olivy nebo Hermelín Nebeský + povidla a blanšírované mandle + červené víno Rioja Crianza 2013 Bodegas Escudero ze Španělska.
  5. Tvrdý sýr například vyzrálá Gouda + pražená mandle + sušené rajčátko + nádherně nazrálé komplexní Bordeaux s převahou Merlotu BIO Ch. Franc Baudron, Montagne Saint Emillion 2011.
  6. Slavnostní přípitek s Prosecco Valdobbiadene DOCG, Borgo Antico, Extra Dry + parmezán + balzamiková redukce a cherry rajčátko nebo jahoda.

 

Zvýhodněný balíček všech 6 vín pro váš gurmánský Silvestr navíc s DOPRAVOU ZDARMA najdete zde. Objednávky do čtvrtka 29.12. do 15.00 vám doručíme po celé ČR během pátku. 

Věřím, že si letošní Silvestr opravdu užijete a přeji vám vše nejlepší do nového roku a samozřejmě skvělé zážitky s oceněnými víny.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 1. díl

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)

Uložit