DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

VÍNO A SÝR - GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT

Chcete se naučit, jak pozvednout své vinné radovánky na gastronomický zážitek? Mám pro vás několik inspirativních tipů na zajímavé kombinace. Vše navíc zvládnete s minimálním úsilím a doslova za 5 minut. Stačí jen vybrat ke kvalitním sýrům správné doplňky a vhodně je kombinovat s vínem. Výsledek vás nadchne. 

 GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 1. díl_OceněnáVína_cz

Přidejte oříšky – nemůžete udělat chybu

Ať už vlašské, pekanové, lískové, piniové nebo pistácie, či mandle – oříšky dodávají sýrům další element chuti a texturu. Hodí se v podstatě ke všem druhům sýra a je jen na vás, jaké kombinace budete preferovat. Tady prakticky nemůžete udělat chybu. 

Ovoce a sušené plody kombinace sýrů s oříšky ještě oživí

Ovoce je velmi vděčným doplňkem velké škály sýrů. Funguje čerstvé ovoce jako jablko, kuličky hroznů, hruška, která se hodí k měkkým sýrům, nebo třeba čerstvé fíky. Fíky je ideální kombinovat se sýry s ušlechtilou plísní na povrchu. Možná ještě lepší je, díky větší koncentraci chuti, sušené ovoce jako brusinky, švestky, meruňky nebo více exotické datle a fíky. Vybírejte spíše méně sladké a nedoslazované sušené ovoce, abychom jej mohli kombinovat i se suchým vínem a víno nám pak kvůli sladkosti ovoce nepřipadalo kyselé.

Mé oblíbené kombinace jsou:

GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY ZA PÁR MINUT - 2. díl_OceněnáVína_cz

 

Marmelády, čatní a povidla vytvoří v mžiku instantní sýrové dezerty

Ideální především k sýrům s ušlechtilou plísní na povrchu a k sýrům s modrou plísní. Vyzkoušejte povidla, cibulové čatní, fíkovou či meruňkovou marmeládu, zajímavá je i kombinace pomerančové marmelády. Doporučuji volit méně sladké marmelády a naopak sladší víno. Funguje i suché bílé či červené, ale musí být spíše ovocnějšího charakteru.

Mé oblíbené tipy:

 

Ani zelenina nemůže chybět

Čerstvá zelenina, třeba řapíkatý celer nebo mrkev, se hodí k měkkým a čerstvým sýrům. Naopak sušené rajče můžete vyzkoušet s tvrdým sýrem. Použijte i okurky, olivy a bylinky jako bazalku či tymián.

Osvědčené tipy:

 

I na pečivu záleží

Samozřejmě, že můžete zvolit běžnou bagetu. Ale pokud chcete přidat další dimenzi textury a chuti, poohlédněte se třeba po chlebu s oříšky a semínky. U jemnějších měkkých sýrů můžete kombinaci zpestřit slanými sušenkami.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat: 

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

OBJEVTE TAJEMSTVÍ PÁROVÁNÍ VÍNA A SÝRA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)