DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

JAKÝM ČERVENÝM VÍNEM ZAČÍT?

Možná vás teď stejně jako mě chladné počasí láká k otevření lahve hutného červeného. Pokud však s červenými víny teprve začínáte a nevíte po jaké lahvi sáhnout, mám pro vás pár tipů, které vám vstup do světa červeného vína usnadní.

Jakým červeným vínem začít OceněnáVína_CZ

Začněte u vín s ovocným charakterem

Pro začátek doporučuji volit vína, která mají primárně ovocný charakter a méně výrazné taniny. Taniny nebo též třísloviny jsou svíravé látky, kvůli kterým vám víno „drhne“ po jazyku. 

Volte vína spíše z teplejších vinařských oblastí jako je třeba jih Itálie, Sicílie, jižní Francie a samozřejmě vína z takzvaného „Nového světa“, což jsou vinařské oblasti mimo Evropu. Charakter většiny novosvětských vín bývá ovocnější a výrazně odrůdový.

 

Ochutnejte Primitivo  není primitivní

Z odrůd doporučuji začít třeba Primitivem z jihu Itálie. Kromě plných tónů červeného ovoce a aroma sladkého koření je na odrůdě Primitivo příjemné to, že má nižší obsah trpkých taninů a je tak přístupnější i lidem, kteří červená vína moc nepijí. Mimochodem, název odrůdy nehovoří o tom, že by víno bylo primitivní, ale že se jedná o ranou odrůdu. V Americe ji najdete pod názvem Zinfandel. Doporučuji vyzkoušet náš bestseller BIO Primitivo z vinařství Duca Carlo Guarini.

 

"Univerzální" Merlot

Velmi dobrou volbou je i Merlot z jihu Francie, z oblasti Pays d’Oc či Languedoc, a také z „Nového světa“. Nabízí příjemně ovocný charakter lesního ovoce, švestek a čokoládově kořenité tóny, v případě, že byl v kontaktu s dubovým sudem. Vyzkoušejte třeba náš ovocný Merlot La Marouette nebo jeho komplexnějšího brášku Merlot Prestige.

.

Nemusíte hned kupovat drahé lahve

Mimochodem, nemusíte kupovat nijak drahá vína. Z mého pohledu relativně bezpečná úroveň u rozumného červeného vína začíná někde kolem 250 Kč. Ale určitě se vám povede, především u větších vinařství z Jižní Ameriky nebo Austrálie, narazit i na solidní kousky do 200 Kč. Kolem 300-350 Kč narazíte už na skvělá vína. Vína nad 500 Kč bych být vámi nechal na dobu, až se červenými víny trochu propijete:).

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

HUTNÁ ČERVENÁ, KTERÁ STOJÍ ZA TO OBJEVIT

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení