DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Třísloviny ve víně

Třísloviny jsou synonymem pro taniny ve víně. Jedná se o přírodní látky, které se vyskytují v hroznovém víně - konkrétně ve slupkách, pecičkách a stopkách. Třísloviny dokáží zásadně ovlivnit chuť vína.

S tříslovinami se setkáváme jak u bílého, tak u červeného vína. Výraznější jsou ve víně červeném, protože při jeho výrobě nedochází k oddělení slupek hroznů.

Třísloviny ve víně způsobují hořkou chuť a na jazyku zanechávají pocit suchosti. Pokud při pití vína cítíte velmi intenzivní trpkou chuť a na jazyku a zubech zanechává pocit lepkavosti, znamená to, že obsah tříslovin je příliš vysoký. Víno však není jediným nápojem, který třísloviny obsahuje. Vysoký obsah tříslovin má například i černý čaj.

Ačkoliv to tak může vyznít, vysoký obsah tříslovin ve víně nemusí být na škodu. Pokud víno s vyšším obsahem tříslovin necháte zrát, získá mnohem jemnější strukturu, přílišné hořkosti se zbaví a stane se komplexním a elegantním. Třísloviny tak zvyšují archivační potenciál vína.