DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno doručujeme po celé ČR do 1-2 pracovních dnů. Vyzvednutí objednávky je možné i ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.30hod.

Třísloviny ve víně

Třísloviny jsou synonymem pro taniny ve víně. Třísloviny jsou přírodní látky, které se vyskytují ve slupkách vinných hroznů, v pecičkách uvnitř bobulí a ve stopkách. Zásadně ovlivňují chuť vína.

S tříslovinami se setkáme jak u bílého, tak u červeného vína – výraznější jsou však v červeném víně, jelikož při jeho výrobě nedochází k oddělení slupek, které představují jejich bohatý zdroj.

Způsobují hořkou chuť a na jazyku zanechávají pocit suchosti. Pokud je obsah tříslovin ve víně příliš vysoký, při jeho pití pocítíte velmi intenzivní trpkou chuť, na jazyku a zubech pak zanechá až pocit lepkavosti. Skvělým příkladem nevinného nápoje, který má vysoký obsah tříslovin, je černý čaj.

Vysoký obsah tříslovin ve víně však rozhodně nemusí být na škodu – pokud takové víno necháme zrát, získá často mnohem jemnější strukturu, zbaví se přílišné hořkosti, stane se komplexním a elegantním. Zvyšují tak archivační potenciál vína.