DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Třísloviny ve víně

Třísloviny jsou synonymem pro taniny ve víně. Jedná se o přírodní látky, které se vyskytují v hroznovém víně - konkrétně ve slupkách, pecičkách a stopkách. Třísloviny dokáží zásadně ovlivnit chuť vína.

S tříslovinami se setkáváme jak u bílého, tak u červeného vína. Výraznější jsou ve víně červeném, protože při jeho výrobě nedochází k oddělení slupek hroznů.

Třísloviny ve víně způsobují hořkou chuť a na jazyku zanechávají pocit suchosti. Pokud při pití vína cítíte velmi intenzivní trpkou chuť a na jazyku a zubech zanechává pocit lepkavosti, znamená to, že obsah tříslovin je příliš vysoký. Víno však není jediným nápojem, který třísloviny obsahuje. Vysoký obsah tříslovin má například i černý čaj.

Ačkoliv to tak může vyznít, vysoký obsah tříslovin ve víně nemusí být na škodu. Pokud víno s vyšším obsahem tříslovin necháte zrát, získá mnohem jemnější strukturu, přílišné hořkosti se zbaví a stane se komplexním a elegantním. Třísloviny tak zvyšují archivační potenciál vína.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení