DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

JAK PÁROVAT BURGERY S VÍNEM A KDY SI DÁT RADĚJI COLU?

Hledáte novou inspiraci do grilovací sezóny? Mám pro vás 3 jednoduché kroky, jak vyladit párování burgerů s vínem k dokonalosti. Navíc vám prozradím, kdy k burgeru víno rozhodně nezkoušet.

infografika1

Zjistil jsem, že k úspěšnému párování prakticky stačí zodpovědět 3 otázky.

 

Otázka č. 1: Z jakého masa je burger?

 

Toto funguje většinou na základní burgerové varianty bez zvláštních kreací nebo výrazných toppingů (to, co si dáte mezi maso a housku).

infografika2

 

Párování podle druhu masa ještě jednou:

 

Osobně mi velmi hezky seděla tato vína: plné Chardonnay, které má krásnou máslovost a oříškovost ze sudu, dokonalý zážitek i bez burgeru. Z červených jsem si oblíbil ovocná vína ze španělského regionu Rioja, z odrůdy Tempranillo.

 

Otázka č. 2: Jaký je na burgeru topping?

Topping, aneb to, co si dáte mezi maso a housku, může zásadním způsobem ovlivnit volbu vína.

infografika3a

 

Párování podle druhu toppingu ještě jednou:

 

Z těchto vín bych primárně vypíchnul koncentrovaný Syrah z Austrálie, který se k hovězímu vyloženě hodí, a možná překvapivě exotický Sauvignon Blanc z Nového Zélandu, který je úžasný nejen s grilovaným kozím sýrem. 

 

Otázka č. 3: Je v burgeru něco, k čemu víno raději nepárovat?

Pokud je v burgeru větší množství ingrediencí, které výrazně ovlivňují chutě, jako je třeba kysané zelí, česnek, syrová cibule, chřest, artyčoky, chilli  raději si dejte colu nebo pivo.

infografika4

 

Užijte si objevování nových kombinací burgerů a vína, jsem zvědavý na vaše postřehy a komentáře. Pokud se vám článek líbil a byl pro vás užitečný, prosím o jeho sdílení.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

BLESKOVÝ PRŮVODCE PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA Z GRILU

DESATERO PÁROVÁNÍ VÍNA A JÍDLA

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)