Pinot Noir (Rulandské modré)

Nejprodávanější

Pinot Noir 2016, La Villette
 
249 Kč
Detail
2 položek celkem

Cena

249529
1249529
Pinot Noir 2016, La Villette
Tip
249 Kč

Kvalitní Pinot Noir na sudu v burgundském stylu, ale za poloviční cenu. Doporučuji vyzkoušet. Komplexní od ostružiny, kouřivosti, kůže, kávy po sušené brusinky a višně s tóny...

BIO Bourgogne Pinot Noir 2014, Domaine d´Ardhuy
559 Kč
529 Kč

BIO víno z keřů starých 20-50 let a projevuje se to i na koncetrovanosti nosu i chuti. Nos je synfonie ovoce a citlivém projevu zrání ve vekých dřevěných sudech.

kvalitní červené víno Pinot noir od OceněnávínaCZ

Vybral jsem pro vás TOP 2 Pinoty z 64 degustovaných vín. Ochutnáte tak kvalitní Pinot noir z malých rodinných vinařství. Srovnejte si chuťový projev Pinot Noir z rodinného BIO vinařství v Burgundsku a z vybraných parcel z jihu Francie.

Pinot Noir (Rulandské modré) především ten z Burgundska je pro mnohé to nejlepší, co mohou mít ve skleničce. Pokud preferujete eleganci a lehkost okořeněnou rafinovaností, je Pinot Noir přesně pro vás. Tato noblesní odrůda má kořeny v Burgundsku, kde plodí nejznámější a fakticky i nejdražší vína světa. Cena láhve od  Domaine Romanée Conti se může klidně vyšplhat i na 250 000Kč. Pinot Noir je předmětem četných diskusí nejen milovníků vína, ale i vinařů. Je totiž náročný jak při pěstování tak ve sklepě. 

Vláďa Vaněk, zakladatel & head sommelier www.ocenenavina.cz