Pinot Noir (Rulandské modré)

kvalitní červené víno Pinot noir od OceněnávínaCZ

Vybral jsem pro vás TOP 2 Pinoty z 64 degustovaných vín. Ochutnáte tak kvalitní Pinot noir z malých rodinných vinařství. Srovnejte si chuťový projev Pinot Noir z rodinného BIO vinařství v Burgundsku a z vybraných parcel z jihu Francie.

Pinot Noir (Rulandské modré) především ten z Burgundska je pro mnohé to nejlepší, co mohou mít ve skleničce. Pokud preferujete eleganci a lehkost okořeněnou rafinovaností, je Pinot Noir přesně pro vás. Tato noblesní odrůda má kořeny v Burgundsku, kde plodí nejznámější a fakticky i nejdražší vína světa. Cena láhve od  Domaine Romanée Conti se může klidně vyšplhat i na 250 000Kč. Pinot Noir je předmětem četných diskusí nejen milovníků vína, ale i vinařů. Je totiž náročný jak při pěstování tak ve sklepě. 

Vláďa Vaněk, zakladatel & head sommelier www.ocenenavina.cz

 

Nejprodávanější

249
5291249529

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

   
 • Pinot Noir 2016, La Villette Tip
  Skladem > 24 ks

  Kvalitní Pinot Noir na sudu v burgundském stylu, ale za poloviční cenu. Doporučuji vyzkoušet. Komplexní od ostružiny, kouřivosti, kůže, kávy po sušené brusinky a višně s tóny dřeva.

  269 Kč
  249 Kč
     
 • Vyprodáno

  BIO víno z keřů starých 20-50 let a projevuje se to i na koncetrovanosti nosu i chuti. Nos je synfonie ovoce a citlivém projevu zrání ve vekých dřevěných sudech.

  559 Kč
  529 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Veškeré informace o cookies najdete zde.