DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Beaujolais

Beaujolais [bužolia] nebo také Beaujolias Nouveau [bužolia nuvó] je francouzské červené víno s chráněným označením původu. Jde o lehké ovocné červené víno, které se vyrábí z hroznů odrůdy Gamay, jež mají tenkou slupku a nízký obsah taninů.

Vína Beaujolias Nouveau se dělají specifickou metodou tzv. karbanické macerace, spočívající v tom, že se hrozny fermentují pod tlakem CO2 v uzavřené nádobě. Díky této metodě má pak víno výraznější ovocný charakter.

Beaujolais má nízký obsah tříslovin a výraznou kyselinku. V chuti cítíme červené bobule, včetně třešní, malin, rybízu a brusinek. Uvádí se na trh krátce po sklizni a je určeno k okamžitému vypití. 

Jeho název je odvozen od historické vinařské oblasti Beaujolais, která se nachází severně od Lyonu. Ačkoli je tato oblast z administrativního hlediska považována za součást burgundského vinařského regionu, její terroir je natolik specifický, že víno lze vyčlenit z kategorie burgundských vín. Jeho uvedení na trh každoročně připadá na třetí listopadový čtvrtek, který je ve Francii nazýván Den Beaujolais a nemá daleko ke státnímu svátku.