DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Beaujolais

Beaujolais [bužolia] nebo také Beaujolias Nouveau [bužolia nuvó] je francouzské červené víno s chráněným označením původu. Jde o lehké ovocné červené víno, které se vyrábí z hroznů odrůdy Gamay, jež mají tenkou slupku a nízký obsah taninů.

Vína Beaujolias Nouveau se dělají specifickou metodou tzv. karbanické macerace, spočívající v tom, že se hrozny fermentují pod tlakem CO2 v uzavřené nádobě. Díky této metodě má pak víno výraznější ovocný charakter.

Beaujolais má nízký obsah tříslovin a výraznou kyselinku. V chuti cítíme červené bobule, včetně třešní, malin, rybízu a brusinek. Uvádí se na trh krátce po sklizni a je určeno k okamžitému vypití. 

Jeho název je odvozen od historické vinařské oblasti Beaujolais, která se nachází severně od Lyonu. Ačkoli je tato oblast z administrativního hlediska považována za součást burgundského vinařského regionu, její terroir je natolik specifický, že víno lze vyčlenit z kategorie burgundských vín. Jeho uvedení na trh každoročně připadá na třetí listopadový čtvrtek, který je ve Francii nazýván Den Beaujolais a nemá daleko ke státnímu svátku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení