BIO Chardonnay Remordimento 2017, Bodega Cerrón, Jumilla

319 Kč
BIO Chardonnay Remordimento 2017, Bodega Cerrón, Jumilla
319 Kč 269 Kč 222,31 Kč bez DPH
Vyprodáno

Autentické, biodynamické, z malého rodinného vinařství, vše děláno ručně, vysoká nadmořská výška 850 m.n.m., vápenitá půda a klony Chardonnay dovezené z prestižní francouzské oblasti Chablis. Navíc 2 lunární cykly na dubových sudech mu přidaly na komplexitě. Určitě ochutnejte.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Super malé autentické vinařství hospodařící biodynamickými postupy. Úžasné je to, že jsou jejich vinice v 850 m.n.m což vínům dodává skvělou aromatiku a šťavnatost, navíc díky vápenité půdě jsou krásně citrusově slané a minerální. V roce 2016 jsem je překřtil na Španělské Chablis, nicméně ročník 2017 je už o něco plnější, ale stále stejně zajímavý. Mimochodem překřtění na španělské Chablis nebylo vůbec mimo - jak jsme se pak dozvědě od vinaře, klony Chardonnay dovezli přímo z prestižní oblsti Chablis z Francie.

HODNOCENÍ OCENĚNÁVÍNA.CZ: 87/88 bodů charakterní autentické víno z malého vinařství, skvělou struktrou a velmi zajímavým projevem. Oproti o něco divočejšímu bráškovi je elegantnějšího projevu a dotek dubu jej krásně doplňuje a koření. Pravděpodobně nebude chutnat úplně všem, ale je to opravdu velmi dobré víno. Rozhodně jej zkuste a jsem zvědavý na Váš názor.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: