DARUJTE VÍNA S PŘÍBĚHEM MÍSTO OBYČEJNÝCH LAHVÍ

V minulém článku jsem se snažili pomocí statistiky rozlousknout jaká vína vybrat, když vůbec netušíte preference obdarovaného. Tentokrát bych vás chtěl inspirovat, jak namísto obyčejných lahví, rozdávat vína s příběhem.

Darujte vína s příběhem místo obyčejných lahví OceněnáVína_CZ

Možností, jak přidat vinnému dárku na hodnotě, máte hned několik.

Sáhněte po lahvích z menších rodinných vinařství. Objevíte tak vína, která mají konkrétní rukopis a byla sklízena ručně s maximální péčí.

Vyzkoušejte bio, či u nás populární autentická vína. Ta byla ošetřována v souladu s přírodou a s minimem zásahů. Jen podotýkám, že i bio vína musí dobře chutnat. Prozkoumejte třeba náš výběr bílých a červených biovín.

Vyberte vína z nejlepších poloh světa, extrémní nadmořské výšky nebo hodně starých vinic: Shiraz z Barrosa valley, francouzský Sauvignon z oblasti Sancerre, Chardonnay z Burgundska, německý Ryzlink z Rheingau, argentinský Malbec Vallisto z neuvěřitelných 1900 m n. m., Grenache ze španělského Prioratu, kde najdete až 120 let staré vinice.

Volte vína s výjimečným oceněním. Nejlepší Sauvignon Nového Zélandu roku 2018 z vinařství Dashwood. Víno hodnocené 95 body ze 100 mezinárodními kritiky – italský supertoskánec Adeó z vinařství Campo alla Sughera. Moravská vína vybraná do Salonu vín nebo německá vína označená zkratkou VDP, tu nejdete na lahvích sdružení top vinařů Německa.

Někdy, když máte štěstí, u vína najdete ještě silnější příběh. Například, že si víno vybrala anglická královna Viktorie a doteď se dováží do sklepů Buckinghamského paláce – Riesling Königin Victoriaberg 2016 z vinařství Flick.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

TIPY JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

JAKÉ VÍNO VYBRAT JAKO DÁREK, KDYŽ NEMÁTE ANI TUŠENÍ?

JAKÝM ČERVENÝM VÍNEM ZAČÍT?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)