DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Kyselost vína

Kyselost vína je jednou ze základních složek, které se podílejí na celkové chuti vína.

Ve správném poměru přispívá ke zvýraznění ostatních chutí, které ve víně jsou, a pomáhá tak vytvářet v ústech pocit harmonie. Bez kyselosti může víno působit ploše, mdle či nevyváženě. Právě tomu ale kyselost skvěle předchází – vyvažuje totiž chutě. Chuť vína je samozřejmě nejlepší, když je obsah všech jeho hlavních složek – kyselin, tříslovin, cukrů a alkoholu – v rovnováze.

Navíc je kyselost přirozeným a nezbytným konzervantem, což je mimochodem důvod, proč vína s vyšším obsahem kyselin mají lepší archivační potenciál.

Kyselost víno získává přirozeně, z hroznů. Její obsah vinaři mohou regulovat, lze ho zvýšit i snížit vhodným načasováním sklizně a prací na vinici. Správné množství kyseliny vinné pomáhá víno vyvážit, zabraňuje tomu, aby byla jeho chuť příliš sladká. Pokud je obsah kyseliny vinné příliš vysoký, lze ho snížit procesem jablečno-mléčného kvašení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení