DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Kyselost vína

Kyselost vína je jednou ze základních složek, které se podílejí na celkové chuti vína.

Ve správném poměru přispívá ke zvýraznění ostatních chutí, které ve víně jsou, a pomáhá tak vytvářet v ústech pocit harmonie. Bez kyselosti může víno působit ploše, mdle či nevyváženě. Právě tomu ale kyselost skvěle předchází – vyvažuje totiž chutě. Chuť vína je samozřejmě nejlepší, když je obsah všech jeho hlavních složek – kyselin, tříslovin, cukrů a alkoholu – v rovnováze.

Navíc je kyselost přirozeným a nezbytným konzervantem, což je mimochodem důvod, proč vína s vyšším obsahem kyselin mají lepší archivační potenciál.

Kyselost víno získává přirozeně, z hroznů. Její obsah vinaři mohou regulovat, lze ho zvýšit i snížit vhodným načasováním sklizně a prací na vinici. Správné množství kyseliny vinné pomáhá víno vyvážit, zabraňuje tomu, aby byla jeho chuť příliš sladká. Pokud je obsah kyseliny vinné příliš vysoký, lze ho snížit procesem jablečno-mléčného kvašení.