DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Obsah alkoholu

Obsah alkoholu ve víně je jeden ze základních rysů vinných nápojů, který je regulován normou a může hrát roli při výběru vína.

Obsah alkoholu ve víně musí přesáhnout 8,5 objemových procent, tato hranice však může být z různých důvodů snížena až na 4,5 objemových procent, a to především u sladkých vín, kde zůstane velké množství cukru z hroznového moštu neprokvašené. Tradičně se obsah alkoholu ve víně pohybuje mezi 10-14 %, vždy musí být uveden na etiketě. Jedno objemové procento odpovídá obsahu 7,95 gramů na litr vína.

Alkohol ve víně vzniká kvašením cukru, který pochází z vinných hroznů. Platí tedy, že čím cukernatější jsou hrozny, tím silnější víno z nich může vzniknout. Pokud chce vinař vytvořit polosuché, polosladké či sladké víno, v určitém momentě zastaví alkoholové kvašení a tím získá víno s nižším alkoholem a zároveň v něm zůstane neprokvašený zbytkový cukr, který je pak zodpovědný za sladkou chuť vína.

Obecně se lze řídit tím, že bílá vína jsou méně alkoholická než vína červená.

Nejvyšší možný obsah alkoholu se pohybuje mezi 15 a 17 %, při vyšší hodnotě umírají kvasinky, které alkohol vytvářejí. Vína s vyšším obsahem alkoholu, ke kterým patří například portské, jsou vína fortifikovaná.