DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Kyselina vinná

Kyselina vinná je jednou ze složek, které se ve víně přirozeně vyskytují a zásadně ovlivňují jeho chuť, mimo jiné jde také o konzervant.

Spolu s kyselinou jablečnou představuje největší část kyselin ve víně. Různý poměr těchto dvou kyselin ovlivňuje výslednou chuť vína a odvíjí se od toho, jaké podmínky měly hrozny při dozrávání.

Pokud je během roku málo slunečných dnů, zvyšuje se obsah agresivnější kyseliny jablečné a otevírá se cesta ke slabším vinným ročníkům. Naopak díky slunečným dnům roste obsah příznivé kyseliny vinné. V průběhu fermentace vína se část kyseliny vinné vysráží, což se ve výsledném produktu projeví výskytem vinného kamene, který je však naprosto nezávadný.  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení