DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Fortifikované víno

Fortifikované víno je takové víno, které je „posilněné“ alkoholem neutrálního charakteru nebo vinným destilátem.

Tato vína se dělí do dvou podskupin, a to na základě metody, která se používá při jejich výrobě. První podskupinu jsou likérová vína, pro která platí, že pro posilnění smí být použito pouze víno, vinný mošt nebo vinný destilát. Druhou podskupinu tvoří aromatizovaná vína, na jejichž výrobu je možné použít libovolný destilát, přírodní aromatické látky, cukr, ale i karamel.

Fortifikované víno se začalo vyrábět z čistě praktických důvodů, cílem bylo získání delší trvanlivosti vína. V průběhu kvašení či po jeho dokončení se do vína přidávají destiláty, které zvyšují celkový obsah alkoholu a mění chuť výsledného produktu.

  • Pokud se destiláty přidají v průběhu kvašení, víno získá sladší chuť.
  • Pokud se destiláty přidají později, víno je spíše suché.

Nejznámější druhy fortifikovaného vína jsou Portské, Sherry, Madeira, Marsala a Vermut.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení