DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Aromatizovaná vína

Aromatizovaná vína jsou podskupinou fortifikovaných vín. Jde o vína, která byla obohacena o alkohol a ochucena bylinkami, kořením, ovocem či jinými aromatickými látkami. Známým reprezentantem této podskupiny je kupříkladu Vermut.

Od druhé podskupiny fortifikovaných vín, tedy od likérových vín, se liší tím, že pro jejich výrobu lze použít libovolný destilát, kterým nejčastěji bývá potravinářský líh, dále samozřejmě aromatizující látky, cukr, ale rovněž vodu.

Existují tři různé metody fortifikace, které se liší v tom, kdy je přídavek alkoholu s vínem smíchán, což má vliv na výslednou chuť produktu, především na jeho sladkost.

Obsah alkoholu v aromatizovaných vínech se musí pohybovat mezi 14,5 a 22 %. K významným producentům aromatizovaných vín patří především Itálie a Francie.