DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

Frizzante

Frizzante je přívlastek pro vína typu Prosecco. U nás bychom o takovém víně řekli, že je perlivé.

Slovo frizzante pochází z italštiny a česky skutečně znamená jemně perlivé. U nás se s tímto označením můžeme v posledních letech také hodně setkat i ve spojitosti s českými a moravskými víny.

Víno s označením frizzante se vyrábí Charmatovou metodou. To znamená, že se víno nechává projít druhotným kvašením v nerezovém tanku. Během tohoto procesu kvasinky přeměňují cukr na alkohol a oxid uhličitý. A tak vzniknou tolik nezbytné a oblíbené bublinky.

Výsledkem jsou tak svěží, lehká a ovocná vína, která mají nižší obsah alkoholu a jsou tak nenáročná na pití. Podávají se opravdu hodně vychlazená, dokonce se do nich při servírování přidává i led. Kromě toho se Frizzante vína přidávají také do svěžích letních koktejlů a jsou skvělou volbou pro letní den.

TIP: Přečtete si, jak se vyznat v šumivých vínech.