DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Víno nyní doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-19.00hod.

Archivní víno

Archivní víno je takové víno, které se uvádí do prodeje nejméně tři roky od roku sklizně.

Rozhodně nelze archivovat každé víno, ne všechna k tomu mají ideální vlastnosti, navíc značná část vín, se kterou se setkáme na trhu, je určena k okamžité spotřebě.

Při archivaci se bere v potaz potenciál zrání vín, který je dán vyšším obsahem alkoholu, dobrou strukturou, tzn. šťavnatou kyselinou v harmonii s komplexnějším charakterem vína, vyzrálými ovocnými tříslovinami u červených vín a slanou mineralitou u bílých vín. Ve víně se pak díky několikaletému zrání rozvíjí nové chutě a vůně, které mu přidávají na komplexitě a bohatosti. Archivace rovněž zjemňuje charakter třísla a vyhlazuje výraznou chuť dubového sudu tak, aby byla v rovnováze s ovocnou složkou vína.

Archivní víno může být bílé i červené. Z odrůd bílých vín lze archivovat například známý Ryzlink, Chardonnay či Sauvignon a bílá vína zrající na dubových sudech barrique, z červených pak třeba Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Pinot Noir

Samozřejmě je potřeba vytvořit vínu ideální podmínky pro zrání, mezi které patří kupříkladu stálá, nekolísající teplota, která se pohybuje okolo 10 °C, dále správná vlhkost prostředí, ticho a tma – popis odpovídá tradičním vinným sklípkům, které jsou s archivními víny neodmyslitelně spjaty.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení