DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000Kč. Aktuálně víno doručujeme po celé ČR do 1-3 pracovních dnů. V Praze je možné expresní večerní doručení mezi 18-22hod. Osobní vyzvednutí je možné ve skladu Mladoboleslavská 1120, Praha - Kbely ve všední dny mezi 8.00-18.00hod.

VALENTÝN: 3 TIPY, JAK VYJÁDŘIT LÁSKU VÍNEM A SÝREM

Chcete letos na Valentýna potěšit svého partnera nebo partnerku něčím speciálním? Zkuste to smyslnou kombinací vína a sýra. Mám pro vás 3 tipy, které zaručeně zaberou.

Valentýn víno a sýry

 

1. Překvapte sýrovým dezertem

Pro sladké svádění zvolte rychlé sýrové dezerty. Stačí zvolit správné sýry, doplňky v podobě povidel či čatní a párovat je s vhodným vínem. Vyzkoušejte tyto konkrétní tipy: 

  • Švestková povidla + blanšírované mandle + Hermelín Nebeský od Krále sýrů, který díky tvarohovému jádru příjemně vyváží sladkost povidel. Kombinujte s červeným vínem. Ideální je ovocná Rioja Crianza 2012, Bodegas Escudero či plné italské víno Micina Nero d‘Avola 2013, Zabú, alternativně podávejte s kvalitním Portským.
  • Cibulové čatní a lískový oříšek + aromatičtější sýr typu Hermadur od Krále sýrů nebo hodně vyzrálý Brie + polosladký Tramín z Alsaska nebo moravská Pálava.

 

2. Darujte srdce

Darujte sýrové srdce z Normandie: Coeur Neufchâtel. První zmínka o sýru ve tvaru srdce se objevila už v roce 1035 a s oblibou si na něm pochutnávali Pařížané nejen na Valentýna.

Pro srdce ale nemusíte jezdit až do Francie – stačí, když si koupíte vykrajovátko ve tvaru srdce a použijete český hermelín. Pro velmi jemnou smetanovou chuť je ideální Hermelín Krémový od Krále sýrů. Zkuste tyto kombinace:

 

3. Bublinkové svádění

Oblíbeným pomocníkem pro svádění jsou smyslné bublinky. Pokud je zkombinujete s čerstvými fíky nebo fíkovou marmeládou a Hermelínem Krémovým, nebude se stačit divit :o) 

Vyzkoušejte polosuché Prosecco či polosladké Moscatod‘Asti + Hermelín Krémový + čerstvé fíky nebo fíková marmeláda.

 

Doufám, že jsem vás romanticky naladil a prožijete nezapomenutelný valentýnský večer.

 

Podpis Vladimír Vaněk OceněnáVína_CZ

Vláďa Vaněk, head sommelier & zakladatel OceněnáVína.cz

 

Mohlo by vás také zajímat:

TIPY, JAK POZNAT KVALITNÍ VÍNO

TOP 5 ROMANTICKÝCH VÍN & VÍNO PRO SKVĚLÝ SEX

JAKÁ VÍNA OTEVŘÍT K HORORU, KOMEDII NEBO EROTICKÉMU FILMU?

 

Chcete se dozvědět o víně více? STÁHNĚTE SI ZDARMA NÁŠ E-BOOK 

970x310-eBook-zazitky-foto (1)